Denver - Miami 108:111Stav série 1:1Miami po výhře v Denveru srovnalo finále NBA, domácím nestačilo 41 bodů Jokiče

Basketbalisté Miami vyhráli 111:108 v Denveru a stav finále NBA srovnali na 1:1 na zápasy. Domácím Nuggets nepomohlo dvouciferné vedení ani 41 bodů a 11 doskoků Nikoly Jokiče.

Basketbalista Denveru Nuggets Jamal Murray (27) bráněný Jimmym Butlerem (22) z Miami během druhého finále NBA.

Denver v průběhu zápasu vedl až o 15 bodů a ještě v závěrečné části měli domácí náskok osmi bodů. Posledních čtvrtinu nakonec Miami ovládlo 36:25 a sérii, která se nyní stěhuje na Floridu, srovnalo.

Nuggets měli v poslední sekundě ještě možnost vyrovnat, těžký pokus Jamala Murrayho z odskoku přes Jimmyho Butlera však v koši neskončil. Denver tak prohrál na domácí palubovce poprvé v play-off a poprvé od 30. března.

"Musíme se pobavit o nasazení. To, že jsme ve finále NBA a já musím vznést takové téma, je pro mě alarmující. Nehráli jsme dobře, je nutné si uvědomit, že tohle není příprava ani základní část," zlobil se trenér Denveru Michael Malone.

Heat táhli s 23 body Gabe Vincent, který trefil osm z 12 střel včetně čtyř trojek ze šesti. Po 21 bodech nasbírali Butler i Bam Adebayo, jenž doskočil i devět míčů. Max Strus přidal 14 bodů.

V domácím dresu kromě Jokiče nasbíral Murray 18 bodů a 10 asistencí, Aaron Gordon nastřílel 12 bodů a Bruce Brown 11. Denver točil v sestavě jen osm hráčů, z toho čtyři odehráli přes 36 minut. Do hry Miami se dostalo 10 mužů.