Hlavní obsah

Místo zápasu roku horor. Basket Brno schytal v Evropě výprask od Španělů, trenér se omlouval fanouškům

2:09
2:09

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Měl to být pro úřadujícího vicemistra české ligy Basket Brno svátek a jeden z největších zápasů ve třináctileté historii klubu. Na jeho palubovku totiž k utkání FIBA Europe Cupu dorazil tým z našlapané španělské ligy a obhájce triumfu v evropské soutěži Bilbao. Jenže Brňané schytali facku, favorit ho vyškolil debaklem 105:51.

Foto: Basket Brno

Basketbalisté Brna schytali ve FIBA Europe Cupu výprask s Bilbaem.

Článek

„Tento zápas se hodnotí velmi těžko. V první řadě se chci omluvit všem fanouškům, kteří dorazili do haly, za náš výkon. Snesl měřítko zhruba sedm minut v první čtvrtině. Poté jsme, myslím, selhali hlavně v hlavách a přestali hrát to, na co máme,“ hlesl trenér Basketu Martin Vaněk.

Jeho svěřenci drželi krok jen v části první čtvrtiny do stavu 8:7, potom vládu nad utkáním převzal španělský favorit. V poločase Bilbao vedlo 51:26, a jeho dominance pokračovala před víc než tisícovkou diváků v hale Vodova i po změně stran.

„Byla vidět velká zkušenost i rozdíl v kvalitě. Bilbao je tým s rozpočtem desetkrát větším než máme my, a ta kvalita se samozřejmě někde projevit musí. To ale neomlouvá, že jsme do zápasu nedali víc energie a nasazení. Z naší strany to dnes nebylo dobré. Byl to střet s realitou a musíme být lepší ve všech činnostech,“ burcoval Vaněk.

„Hlavní rozdíl byl v tom, že Bilbao dokázalo dělat věci v mnohem větší rychlosti, intenzitě a přitom přesně. Počítali jsme s tím, že to bude tvrdé, ale asi jsme se na to nedokázali dostatečně adaptovat. Musíme víc makat a v dalších zápasech se s tou tvrdostí vyrovnat,“ zamyslel se hráč domácího celku Radek Farský.

Basket tak nenavázal na úvodní zápas skupiny E, v němž před týdnem vyhrál na palubovce gruzínského celku Kutaisi 84:66. Příští středu 29. října se Basket, který v domácí lize vyhrál všechny tři dosavadní zápasy, představí ve FIBA Europe Cupu na palubovce řeckého celku Peristeri.

Evropský pohár FIBA basketbalistů - 2. kolo skupiny E:
Basket Brno - Bilbao 51:105 (15:24, 26:51, 40:79)
Nejvíce bodů: Groves 10, Křivánek 8, Farský a Williams po 7 - Krampelj a Hlinason po 17, Pantzar a Font 15.
1.Bilbao211186:1353
2.Basket Brno211135:1713
3.Peristeri11084:812
4.Kutaisi10166:841
Související témata: