Německo - Litva 109:107 po 2. prodl.Němečtí basketbalisté porazili po dramatu Litvu a jsou v osmifinále ME

Němečtí basketbalisté jsou zatím na mistrovství Evropy k neporažení. V domácím prostředí v Kolíně nad Rýnem si po silné Francii a Bosně poradili v neděli i s Litvou, kterou udolali po dvou prodlouženích 109:107. Vrcholný turnaj Němci nikdy nezačali třemi výhrami a mají jistý postup ze skupiny B do osmifinálové fáze. Definitivu jim dala výhra Francie 78:74 nad Maďarskem.

K cennému vítězství domácího týmu přispěl největší měrou křídelní hráč Orlanda Franz Wagner s 32 body a osmi doskoky, rozehrávač Houstonu Dennis Schröder přidal 25 bodů. V litevském dresu se zaskvěl pivot New Orleans Jonas Valančiunas 34 body a 14 doskoky.

O neporazitelnost v téže skupině naopak překvapivě přišli obhájci titlu Slovinci. Tým kolem hvězdy NBA Luky Dončiče podlehl 93:97 Bosně a Hercegovině. Rozehrávač Dallasu dnes zaznamenal 16 bodů, osm bodů a osm asistencí, nejlepším střelcem jeho týmu byl Vlatko Cančar. Bosnu táhnul za druhým vítězstvím 23 body americký rodák John Roberston.

Ve skupině A utrpěli nečekanou první porážku mistři světa Španělé, kteří ve třetím duelu v Tbilisi podlehli 73:83 Belgii. Bronzoví medailisté z minulého evropského šampionátu sice těsně vyhráli první poločas, v druhé půli je však soupeř předčil o 11 bodů a zaznamenal svou druhou výhru na turnaji. Nejlepším střelcem vítězů byl s 20 body Emmanuel Lecomte, o dva body méně dal Španěl Willy Hernangomez.

Na třetí vítězství ve třetím zápase nedosáhlo ani Turecko, jež se mohlo dostat do čela tabulky skupiny. V dramatickém duelu ale podlehlo 83:88 po druhém prodloužení domácí Gruzii. Nervózní a vyhecovaná atmosféra se podle médií přenesla z palubovky do prostoru šaten, kde podle tvrzení turecké strany došlo k fyzické konfrontaci hráče Furkana Korkmaze s třemi Gruzínci. "Pokud nedostaneme materiál z bezpečnostních kamer, opustíme tenhle turnaj," hrozil podle portálu Eurohoops viceprezident tureckého svazu Ömer Onan.