Nemocný Davis odstoupil a Lakers v NBA prohráli v Clevelandu

Basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli v úterním duelu NBA na hřišti Clevelandu 102:116, když už v první čtvrtině přišli o klíčového hráče Anthonyho Davise. Ten kvůli nemoci po osmi minutách ze zápasu odstoupil, jelikož byl příliš zesláblý. Cavaliers toho využili a i díky 43 bodům Donovana Mitchella zápas ovládli. Dallas v koncovce vybojoval vítězství v Denveru 116:115 a Detroit si připsal teprve sedmou výhru v sezoně poté, co uspěl v Miami 116:96.

Klíčový hráč LA Lakers Anthony Davis (vpravo) odehrál proti Clevelandu jen osm minut.

Davis dal v posledních dvou zápasech 99 bodů, proti Clevelandu ale stihl jediný bod, než kvůli příznakům podobným chřipce z utkání odstoupil. Test na covid měl negativní. "Lidé kvůli covidu zapomněli, že existují i běžné chřipky a nachlazení. A právě s tím se tu teď musíme vypořádat. Anthony měl teplotu 38,5 stupně, přesto chtěl zkusit nastoupit. Byl ale příliš slabý a dehydrovaný. Pro nás to samozřejmě byla velká ztráta, protože má teď skvělou formu," řekl trenér Lakers Darvin Ham.

Bez Davise postrádali Lakers sílu pod košem, čehož využil pivot Clevelandu Jarrett Allen k 24 bodům. Společně s Mitchellem a Dariusem Garlandem a jeho 21 body a 11 asistencemi dovedli Cavaliers k výhře. Lakers táhl LeBron James, který zaznamenal 21 bodů a 17 doskoků, což je pro něj v doskocích kariérní maximum ve venkovním utkání. Davisův náhradník Thomas Bryant stihl 19 bodů a 9 doskoků.

Dallas sice v posledních čtyřech minutách přišel o desetibodové vedení nad Denverem, přesto nakonec dokázal v koncovce vybojovat těsné vítězství. A to i přesto, že Nuggets dobře bránili nejlepšího střelce soutěže Luku Dončiče, který v poslední čtvrtině nedal ani bod.

Zastoupili ho ale jiní. Klíčovou trojku 17 vteřin před koncem proměnil Dorian Finney-Smith po Dončičově asistenci poté, co Denver šňůrou 11:0 skóre otočil. Zasloužil se o to zejména Bruce Brown, který měl při šňůře osm bodů a asistenci. Trojka Finneye-Smitha ale vrátila Dallasu dvoubodové vedení, které mohl smazat Nikola Jokič, ale trefil jen jeden trestný hod. Mavericks pak už těsnou výhru takticky uhájili.

Nejlepším střelcem Dallasu byl s 27 body Tim Hardaway Jr., Dončič zaznamenal 22 bodů, 10 doskoků a 12 asistencí. Denver táhl s 27 body Aaron Gordon. Nuggets po prohře klesli v tabulce Západní konference na páté místo za Sacramento.

Detroit zaznamenal nejvyšší výhru v sezoně, když přehrál oslabené Miami o 20 bodů. Po první půli přitom Pistons prohrávali o tři body, ale předvedli skvělý druhý poločas.

"Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme hrát rychleji a více pohybovat míčem. Já tam trefil pár střel z dálky a tím se nám hra hodně otevřela," těšilo chorvatského střelce Bojana Bogdanoviče, který byl s 31 body a sedmi trojkami nejlepším hráčem Detroitu. "Je to ale především skvělé týmové vítězství. Udrželi jsme silného soupeře pod sto body," dodal.

3.Utah26141253,8
4.Minnesota23111247,8