Indiana - New Orleans 111:94New Orleans v NBA znovu prohrálo, Satoranský zaznamenal dva body

Basketbalisté New Orleans v NBA nenavázali na třetí vítězství v sezoně proti Clippers a v sobotu v Indianě prohráli 94:111. Tomáš Satoranský nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě poražených Pelicans, za 21 minut dal dva body, když trefil jednu ze tří střel, a připsal si čtyři doskočené míče, ale také dvě ztráty. Při další absenci Ziona Williamsona hosty táhl Jonas Valančiunas s 19 body a 13 doskoky.

Český basketbalista New Orleans Tomáš Satoranský (vlevo) v souboji jeden na jednoho s Malcolmem Brogdonem (vpravo) z Indiany.

Domácí už úvodní čtvrtinu vyhráli o 13 bodů, a když tu třetí ovládli 38:18, bylo v podstatě po zápase. Pacers v utkání vedli až o 32 bodů, soupeře udrželi pod čtyřicetiprocentní úspěšností střelby a povolili mu pouze 17 asistencí. Pelicans nebylo nic platných ani 52 doskoků, z toho 11 na útočné polovině.

"Nehráli jsme s energií a zkrátka nepředvedli takový výkon, jaký bychom potřebovali," zhodnotil duel trenér hostů Willie Green, jenž vedle Williamsona postrádal také prvního rozehrávače Devonte'ho Grahama. Za Valančiunasem si 14 bodů připsal Naji Marshall.

"Skvěle jsme si přihrávali a je z toho výhra, kterou jsme nutně potřebovali," potěšilo trenéra Indiany Ricka Carlisleho. Pacers táhli Domantas Sabonis s 20 body a 10 doskoky a Justin Holiday se 17 body. Pelicans jsou na západě předposlední s bilancí 3-15, Pacers na východě třináctí se sedmi výhrami.

Cenný triumf v boji o druhou příčku ve Východní konferenci získal Satoranského bývalý klub Washington, jenž zdolal Miami 103:100. Rozhodující byla šňůra 15:2, díky které domácí necelé dvě minuty před koncem otočili na 99:96 a vedení už nepustili. Střelecky tým táhl Bradley Beal s 21 body.

"Taková je naše DNA. Prostě neustále bojujeme," řekl křídelník Kentavious Caldwell-Pope, jenž přidal 16 bodů. Heat spoléhali na Jimmyho Butlera s 29 a Tylera Herra s 20 body. Miami v zápase proměnilo pouze sedm z 27 trojkových střel.

Famózní výkon s 32 body, 20 doskoky, pěti asistencemi a třemi bloky předvedl Janis Adetokunbo, jenž tak přispěl k vítězství Milwaukee 117:108 nad Orlandem. Domácí vedli až o 29 bodů a přehráli soupeře na body z vymezeného území 60:39. S 20 body a 15 doskoky sekundoval lídrovi Bobby Portis.

Další utkání za Oklahoma City nepřidal Vít Krejčí, jenž pouze na dálku sledoval, jak jeho tým prohrál v Bostonu 105:111. Hostům se nepodařilo vymazat sedmnáctibodové manko, které nabrali po třetí části. Pro Thunder bylo složité ubránit Jaysona Tatuma, jenž nastřílel 33 bodů včetně šesti trojek.

Rozehrávač Dennis Schöder navíc přidal 29 bodů. Za hosty s pěti dvoucifernými střelci se nejvýrazněji prosadil Luguentz Dort s 16 body, nováček Josh Giddey nasbíral 15 bodů a osm doskočených míčů. Oklahoma je na západě jedenáctá s bilancí 6-10.

Krejčí si nespravil chuť ani v sobotním duelu nižší G-League, v němž jeho Oklahoma City Blue podlehli South Bay Lakers těsně 101:104. V utkání, které hostilo tréninkové centrum univerzity UCLA, sice Blue úvodních 12 minut ovládli 37:27, po zbytek zápasu však ztráceli. Krejčí odehrál 21 minut, během nichž trefil jednu trojku ze dvou a nasbíral také tři doskoky a dvě asistence.