Minnesota - Oklahoma City 97:102Oklahoma City v šlágru NBA porazila Minnesotu

Basketbalisté Oklahoma City v souboji dvou nejlepších týmů Západní konference NBA porazili Minnesotu 102:97 a k lídrovi tabulky se přiblížili na jedinou výhru. Shai Gilgeous-Alexander k tomu přispěl 33 body. Nejlepším střelcem sobotního programu byl Damian Lillard, který 45 body a 11 asistencemi pomohl Milwaukee udolat poslední Detroit 141:135.

Basketbalista Oklahomy Shai Gilgeous-Alexander.

Thunder připravili Minnesotě teprve třetí domácí porážku v sezoně. Timberwolves jsou ve vlastní hale druhým nejlepším celkem soutěže po Bostonu. Tentokrát ale propadli v poslední čtvrtině, ve které přišli o jedenáctibodový náskok.

Oba celky velmi dobře bránily, Oklahoma měla střelbu dokonce pod 40 procent, ale v poslední čtvrtině si hosté pomohli právě obranou a soupeři povolili pouze tři koše ze hry a celkem jen 14 bodů, zatímco sami dali dvojnásobek. Klíčovou trojku na vedení 96:94 trefil minutu před koncem Gilgeous-Alexander.

„Dnes jsme si to odbojovali. Měli jsme problém se dostat do obrany soupeře, stříleli jsme velmi špatně, ale přesto jsme našli způsob, jak vyhrát. A to obranou,“ řekl trenér Thunder Mark Daigneault.

Obrana naopak příliš nefungovala hráčům Milwaukee. Bucks dovolili nejhoršímu týmu soutěže nastřílet 135 bodů, přesto nakonec zvítězili. Jejich dva stěžejní hráči Lillard a Janis Adetokunbo dali dohromady 76 bodů.

Ještě tři minuty před koncem se Detroit držel na dostřel jediného koše, pak ale dal Lillard devět bodů a zápas rozhodl. Adetokunbo zaznamenal v poslední čtvrtině 13 ze svých 31 bodů. Detroit těžil zejména z výkonu lavičky, která přispěla 85 body, z toho 33 dal Alec Burke, autor sedmi trojek z celkových 21, které Pistons nastříleli.

Cleveland přehrál Atlantu 116:95 a po sedmém vítězství za sebou se dostal na čtvrté místo Východní konference. Cavaliers předvedli týmový výkon, sedm jeho hráčů mělo dvouciferný počet bodů. V dresu Atlanty opět chyběl český reprezentant Vít Krejčí.

Cleveland se mohl přiblížit třetí Philadelphii, ale ta zvítězila na palubovce Charlotte 97:89. Joel Embiid k tomu přispěl 33 body a 10 doskoky. Znovu tím vylepšil klubový rekord, poté co přes třicet bodů dal už podvacáté za sebou.

Krok s Clevelandem drží i pátý New York, který vyhrál 126:100 nad Torontem i díky 38 bodům Jalena Brunsona.