Opavští basketbalisté si hladkou výhrou v Ostravě upevnili druhé místo

Basketbalisté Opavy si hladkou výhrou v derby v Ostravě 85:68 upevnili druhé místo v ligové tabulce. Vicemistrovský tým se v předehrávce 11. kola také naladil na čtvrteční domácí duel s Permem v Evropském poháru, v NBL vyhrál potřetí za sebou.

Radovan Kouřil na archivním snímku

Opavští svěřenci trenéra Petra Czudka sehrají během pěti dnů tři zápasy a ten první v hale Nové huti rozhodli ve druhé čtvrtině. Během ní získali poprvé dvouciferný náskok a dostali se do vedení až o 23 bodů.

Ve druhém poločase zápas kontrolovali a jejich více než pět let trvající nadvláda ve vzájemných soubojích pokračuje.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 16 body náhradník Radovan Kouřil. V domácím dresu dal 20 bodů Aleksandar Radukič, ale Ostravané prohráli čtvrtý z pěti posledních zápasů.