Pardubičtí basketbalisté po dvou prodlouženích ukončili v Ústí sérii porážek

Basketbalisté Pardubic se po šesti porážkách dočkali ligového vítězství. V hale čtvrtého týmu tabulky Ústí nad Labem vybojovali výhru 101:100 po dvojím prodloužení košem Tomáše Vyorala po individuální akci dvě sekundy před koncem. Východočeši v NBL uspěli poprvé od 28. října a po dohrávce 16. kola ztrácejí na devátém místě tabulky už jen dvě výhry na osmý Písek, který drží poslední místo pro účast v nadstavbové skupině A1.

Basketbal – ilustrační foto

Pardubičtí v zápase dvakrát stáhli jedenáctibodové manko, sami v základní hrací době vedli maximálně o bod a ve druhém poločase vůbec. V závěru ale stáhli čtyřbodovou ztrátu, na konci prvního prodloužení dvoubodovou a v druhé nastavené pětiminutovce měli poprvé výrazněji navrch. Také sice ztratili čtyřbodový náskok, ale nakonec Vyoral dvoubodovou střelou rozhodl o úspěšné odvetě za říjnovou domácí porážku.

„Moji hráči hráli hodně statečně, a to i bez dvou členů základní sestavy Šafarčíka a Škifiče. Jsem na ně velmi pyšný, pracují tvrdě na tréninku. A když pracuješ tvrdě a hraješ statečně, tak dříve nebo později to přijde. Dnes jsme vyhráli větším srdcem,“ radoval se pardubický trenér Vanja Mijkovič.

V obou týmech byli dva hráči s dvacetibodovými výkony. Na domácí straně Ty Nichols (23) a Lamb Autrey (21), navíc Delvon Johnson zaznamenal double double za 18 bodů a 14 doskoků, ale hráči Slunety minuli sedm z 23 trestných hodů a také 30 z 38 trojek. „Neměli jsme svůj den v útoku, naše střelecká čísla jsou hodně podprůměrná,“ litoval ústecký kouč Jan Šotnar.

Pardubickým lídrem byl s 27 body a 13 doskoky Kameron Chatman, Vyoral přidal 25 bodů, 7 asistencí a 6 doskoků. „Strašně důležité vítězství, ubojované. Nemáme teď jednoduché období v sezoně, ale věřím, že nás to teď nakopne k lepším výsledkům,“ řekl za pardubické hráče Kamil Švrdlík.

Basketbalová Kooperativa liga mužů – 16. kolo:
Ústí nad Labem – Pardubice 100:101 po 2. prodl. (23:22, 50:47, 67:62, 82:82, 91:91)
Nejvíce bodů: Nichols 23, Autrey 21, Johnson 18 – Chatman 27, Vyoral 25, Pekárek 12
1.Opava171431592:139782,4
2.Nymburk161241498:110975,0
3.USK Praha161061220:123662,5
4.Ústí nad Labem16971447:136956,3
5.Děčín16971419:134956,3
6.Kolín16971280:133456,3
7.Brno17981311:135152,9