Portland - Denver 135:110Portland si v NBA poradil s Denverem

Basketbalisté Portlandu zvítězili v NBA doma nad Denverem jasně 135:110 a čtvrtou výhrou ve čtvrtém zápase potvrdili výborný vstup do sezony. Bez porážky je spolu s nimi už jen Milwaukee, které však odehrálo pouze dva zápasy. První porážku utrpěl Utah, který podlehl Houstonu 108:114. Pro Rockets to byla první výhra v sezoně. Poprvé uspěla i Philadelphia, která zdolala Indianu 120:106.

Basketbalisté Portlandu se radují.

Portlandu se podařilo zastavit nejužitečnějšího hráče minulých dvou sezon Nikolu Jokiče, který zaznamenal jen devět bodů. Za 27 minut se dostal pouze ke čtyřem střelám.

V útoku Blazers předváděli kolektivní basketbal, Damian Lillard dal 31 bodů, Anfernee Simons 29 bodů a Jerami Grant 21 bodů. Pro Portland je to nejlepší start do sezony od roku 1999.

Lillard měl blízko k tomu, aby se s průměrem 34 bodů na zápas dostal do čela pořadí nejlepších střelců. Předčil ho však Ja Morant, který předvedl další výborný výkon a společně s Desmondem Banem rozstříleli Brooklyn. Při výhře Memphisu 134:124 dali oba shodně 38 bodů. Brooklynu nepomohlo, že jejich hvězdy Kevin Durant a Kyrie Irving dali po 37 bodech. Durant nasbíral v NBA už 25.613 bodů a dostal se před Alexe Englishe do nejlepší dvacítky střelců historie.

Utah hrál druhý zápas ve dvou dnech, čehož využil Houston, který se díky třem střelcům s více než 20 body mohl radovat z prvního vítězství. "Věděli jsme, že mají druhý zápas po sobě, proto jsme je chtěli uběhat. A to se povedlo," těšilo Kevina Portera, který k výhře přispěl 26 body a 10 doskoky. Jalen Green přidal 25 bodů a Jabari Smith 21 bodů.

Ačkoli Chicago už v první čtvrtině prohrávalo s Bostonem o 19 bodů, dokázalo zápas otočit a zvítězit 120:102. DeMar DeRozan k tomu přispěl 25 body, pivot Nikola Vučevič měl 18 bodů a 23 doskoků. Boston ve třetí čtvrtině přišel o trenéra Joea Mazzullu, který dostal dvě technické chyby a byl vyloučen. "Jen jsem se snažil získat pozornost rozhodčích. Nepoužil jsem žádné vulgarity," řekl Mazzulla. Vyloučen byl i jeho svěřenec Grant Williams.

Philadelphia měla špatný vstup do sezony, ale po třech prohrách zabrala proti Indianě. A to hlavně díky 29 bodům Jamese Hardena, který trefil ve čtvrté čtvrtině i dvě důležité trojky po sobě a zařídil klíčový náskok. Joel Embiid přidal 26 bodů.