Hlavní obsah

Rubio už není rekordmanem španělské ligy, jako mladší teď debutoval Bagayoko

26. 4. 2021 16:41

Hvězdný rozehrávač Ricky Rubio přišel o rekord ve španělské basketbalové lize. Od roku 2005 byl v elitní soutěži ACB nejmladším debutantem, ale v neděli ho překonal Bassala Bagayoko. Rodák z Mali a 207 cm vysoký pivot nastoupil v neděli v dresu Fuenlabrady proti Realu Madrid ve věku 14 let a 227 dnů. Rubio, španělský reprezentant, mistr světa a Evropy, stříbrný a bronzový medailista z olympijských her a v současnosti hráč Minnesoty v NBA, debutoval v barvách Badalony šest dnů před patnáctými narozeninami.

Foto: Twitter @Eurohoopsnet

Bassala Bagayoko, basketbalista z Mali nastoupil v dresu Fuenlabrady proti Realu Madrid ve věku 14 let a 227 dnů. Foto: Twitter @Eurohoopsnet

Článek

Bagayoko z pozice náhradníka nezabránil domácí porážce s ligovým lídrem 76:90. Na hřiště přišel ve druhé čtvrtině a krátce na to se také po úspěšné zarážce zapsal do historie ligy jako nejmladší střelec. Za devět minut hry přidal i dva doskoky.

Brzkou premiéru v soutěži mu umožnila také situace v týmu, protože šest hráčů obvyklé sestavy nemohlo do zápasu nastoupit kvůli zranění či covidovým opatřením.

Reklama

Sdílejte článek