Orlando - New Orleans 104:110 Satoranský vyrovnal své letošní maximum a přispěl k výhře New Orleans

Český basketbalista Tomáš Satoranský vyrovnal své střelecké maximum v aktuální sezoně NBA a devíti body přispěl New Orleans k výhře 110:104 na hřišti Orlanda. Pelicans se díky čtvrtému vítězství za sebou dostali v tabulce Západní konference na 13. příčku před Oklahomu City, která podlehla nejlepšímu týmu soutěže Phoenixu 101:113.

Tomáš Satoranský přispěl k vítězství svého týmu pěti body

New Orleans vedlo v Orlandu v podstatě celý zápas a v jeho polovině byl rozdíl ve skóre až 20 bodů. Pak ale Pelikáni dovolili soupeři přiblížit se dvě minuty před koncem na rozdíl pouhých dvou bodů. Následně však trefil Devonte Graham trojku, další důležitý koš přidal nejlepší střelec zápasu s 31 body Brandon Ingram a New Orleans výhru potvrdilo trestnými hody.

Satoranský odehrál v zápase přes 15 minut. V první čtvrtině zvýšil na 25:16 střelou po vniknutí do "bedny". V závěru třetí čtvrtiny pak trojkou upravil na 83:76 a hned v úvodu čtvrté čtvrtiny získal míč a únik proměnil donáškou s faulem, čímž svému týmu získal osmibodové vedení. Celkem New Orleans při jeho pobytu na hřišti vyhrálo o 10 bodů, v čemž byl nejlepší z celého týmu. K tomu Satoranský přidal tři asistence.

Pelikáni, kterým přitom chyběli důležití hráči Jonas Valančiunas a Nickeil Alexander-Walker, vstoupili do sezony poměrem výher a proher 1:12, od té doby ale mají bilanci 11:9. "Potřebovali jsme vzhledem k absencím, aby se zvedli další hráči. A to se stalo. Třeba Satoranský hrál skvěle," chválil trenér Willie Green českého rozehrávače. "Hráči věří tomu, co děláme, a berou to vážně. Teď jsme vyslali do světa zprávu, že jsme schopni předvádět konzistentní výkony a že se nás musí začít bát," dodal Green.

Phoenix si proti Oklahomě připsal páté vítězství v soutěži za sebou. Lídr tabulky ještě v půlce třetí čtvrtiny prohrával až o šest bodů, ale do poslední části už šel s třináctibodovým vedením, když Devin Booker završil klíčovou pasáž dalekonosnou trojkou s klaksonem třetí čtvrtiny.

Pak už si Suns v klidu 25. výhru z posledních 27 zápasů hlídali. Booker k tomu přispěl 30 body, Cam Johnson dal 21 bodů. Thunder, na jehož lavičce chyběl Vít Krejčí, táhl 29 body Shai Gilgeous Alexander.

Golden State vyhrálo 113:104 nad Mephisem i díky 46 bodům Stephena Curryho, který popáté v sezoně pokořil hranici 40 bodů. Nejlepší trojkař historie NBA vylepšil svůj rekord osmi střelami zpoza perimetru.

Memphis se sice favorita držel a většinu první poloviny dokonce vedl, ale druhou půlku už měli pod kontrolou Warriors. Grizzlies se přesto dvě minuty před koncem povedlo srovnat na 102:102, ale koncovku Warriors vyhráli 11:2. Nejprve vrátil náskok Toscano-Anderson, pak dal důležitou trojku Gary Payton Jr. a výhru pak završil Curry.

Jen o dva body méně než Curry nastřílel Kemba Walker, ale ani jeho 44 bodů nestačilo New Yorku k odvrácení porážky 117:124 s Washingtonem. Wizards při absenci Bradleyho Beala kvůli karanténě táhl Spencer Dinwiddie s 21 body a 12 asistencemi.

Atlanta vybojovala překvapivou výhru 98:96 ve Philadelphii, hlavně zásluhou Bogdana Bogdanoviče, který dal 10 ze svých 15 bodů v posledních čtyřech minutách. Hawks přitom chyběli tři hráči základní sestavy včetně hvězd Trae Younga a Clinta Capely.

San Antonio zvítězilo 138:110 nad Los Angeles Lakers, kteří poprvé v sezoně prohráli čtvrtý zápas za sebou. Nepomohlo jim ani 36 bodů LeBrona Jamese a 30 bodů Russella Westbrooka. Spurs táhl s 30 body náhradník Keita Bates-Diop, který trefil všech 11 svých střel.

New York - Washington 117:124
Orlando - New Orleans 104:110 (za hosty Satoranský 9 bodů a 3 asistence)
2.Denver31151648,4
3.Minnesota32151746,9