Hlavní obsah

Sběratelská kartička s LeBronem Jamesem se vydražila za 2,4 milionu dolarů

26. 6. 2022 16:57

Unikátní sběratelská kartička basketbalové hvězdy LeBrona Jamese se v aukci prodala za 2,4 milionu dolarů (56,4 milionu korun). Jde o nejvyšší částku za kartičku, kterou někdo koupil ve stejném roce, kdy byla vydána. Vyvolávací cena byla dva miliony dolarů.

Foto: Rick Scuteri, ČTK/AP

LeBron James, hvězda Los Angeles Lakers i celé NBA.Foto: Rick Scuteri, ČTK/AP

Článek

Vzácná kartička Triple Logoman od společnosti Panini obsahuje nášivky bývalých Jamesových týmů Clevelandu a Miami a současného působiště Los Angeles Lakers. Při aukci se očekával útok na absolutní rekord 6,6 milionu dolarů, za tuto sumu se loni prodala sběratelská kartička někdejšího baseballisty Honuse Wagnera.

Kartiček s Jamesem vyrobila firma Panini pouze pět a rozdělila je do sad s dalšími devíti. Tento balíček v bezpečnostním kufříku se prodával za 15 000 dolarů a sběratelé dlouho nemohli na Triple Logoman narazit. Jamesovu kartičku se snažil ulovit i rapper Drake, velký basketbalový fanoušek, který kvůli tomu nakoupil 14 sad, za které utratil 200 000 dolarů.

"Triple Logoman LeBrona Jamese je bez pochyby svatým grálem současných kartiček," uvedl Ken Goldin, šéf aukční společnosti, která kartičku dražila.

Reklama

Sdílejte článek