Skvělý Veselý opět táhl Fenerbahce, ale turecký tým v EL znovu těsně prohrál

Pireus

Pivot Jan Veselý byl podruhé za sebou v Evropské lize střeleckým lídrem basketbalistů Fenerbahce Istanbul, ale na výhru to znovu těsně nestačilo. Na palubovce Olympiakosu Pireus prohrál turecký tým 65:67. Český reprezentant se se 14 body podělil o pozici nejlepšího střelce zápasu s domácím Kostasem Slukasem a přidal ještě devět doskoků.

Basketbalista Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul v utkání Evropské ligy.

Fenerbahce prohrálo v Eurolize potřetí za sebou a znovu rozdílem jediného koše. V Madridu s Realem to bylo o bod (69:70), v úterý doma s Barcelonou, proti níž Veselý nastřílel 24 bodů, o dva (74:76).

V Řecku se istanbulský celek dokázal vrátit do pomalu ztraceného zápasu a zlikvidoval třináctibodovou ztrátu ze třetí čtvrtiny. Od stavu 42:55 se hostům povedla pasáž, kterou vyhráli v poměru 20:4.

Veselý ji zahájil dvěma proměněnými trestnými hody, pět minut před koncem ji zakončil košem na 62:59 a celkem v ní zaznamenal osm bodů. Jenže stejnou porci stihl řecký rozehrávač Slukas v závěrečné pětiminutovce, v níž byl už jediným domácím střelcem, a zápas rozhodl ve prospěch čtvrtého týmu tabulky.

Fenerbahce je s dvěma výhrami páté od konce.

Evropská liga basketbalistů - 7. kolo:
Alba Berlín - Bayern Mnichov 69:82
Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 67:65 (za hosty Veselý 14 bodů, 9 doskoků a 2 asistence)
Maccabi Tel Aviv - FC Barcelona 85:68
Milán - Crvena zvezda Bělehrad 79:62
1.Milán761549:49885,7
2.FC Barcelona761568:51285,7
3.Real Madrid651477:43183,3
4.Olympiakos Pireus752546:50171,4
5.Maccabi Tel Aviv752535:51471,4
6.Villeurbanne642461:45066,7