To kuře je na mě! Pivot Houstonu úmyslně minul trestný hod

Pivot Boban Marjanovič sice s Houstonem v posledním utkání základní části NBA vyhrál nad Los Angeles Clippers, přesto udělal radost i domácím fanouškům. V poslední čtvrtině totiž úmyslně minul trestný hod, aby v rámci reklamní akce dostali diváci zdarma kuřecí sendviče.

Pivot Boban Marjanovič

Pětatřicetiletý Marjanovič se na čáru trestného hodu postavil necelých pět minut před koncem zápasu. První šestku ale nedal, okamžitě proto fanouškům několikrát naznačil, že „kuře je na mě“.

Domácí klub totiž vyhlásil akci, při níž diváci obdrží sendvič, pokud některý z hráčů soupeře v poslední části nepromění dvě šestky za sebou. Druhý pokus pak Marjanovič k obrovské radosti příznivců skutečně opět minul, evidentně úmyslně.

Srbský pivot si gesto mohl dovolit, protože ani jednomu z celků už o nic nešlo. Houston, který nakonec vyhrál 116:105, byl už před zápasem bez šance na play off. A Clippers zase měli jasno, že v prvním kole vyřazovacích bojů narazí na Dallas.

Pro Marjanoviče navíc mohlo jít o poslední zápas v NBA, kde zatím odehrál 362 zápasů a nastupoval za Clippers, San Antonio, Philadelphii, Detroit nebo Dallas. Po sezoně totiž vicemistrovi Evropy z roku 2017 končí smlouva.