USK jasně vyhrál i druhou reprízu finále, i díky triple doublu Thomasové

Basketbalistky mistrovského USK Praha vyhrály přesvědčivě v neděli i druhou reprízu finále poslední sezony, brněnské Žabiny porazily v domácí hale drtivě 106:63. Ceněný triple double zaznamenala americká opora euroligového týmu Allysa Thomasová, autorka 14 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

Hvězda USK Alyssa Thomasová (vpravo) na archivním snímku.

Na dvouciferné hodnoty ve třech statistických ukazatelích dosáhla hvězda WNBA v pátém ligovém utkání v sezoně poprvé. V minulém ročníku se jí to povedlo třikrát včetně prvního finálového duelu s Žabinami, ve kterém přidala dokonce ještě 10 získaných míčů. Triple double se jí letos povedl také v zámořské lize a jako první v historii to dokázala i ve finále WNBA.

Thomasovou střelecky předčily dvacetibodovými výkony spoluhráčky Témitope Fágbénléová (26) a Briona Jonesová (23). Domácí tým si už před poločasovou přestávkou vypracoval více než třicetibodové vedení a vyhrál i devátý zápas v sezoně ŽBL.

Žabiny po třetí porážce v sezoně klesly v tabulce na třetí místo za brněnského rivala Královo Pole. Jejich nejlepší střelkyní byla Bria Holmesová s 13 body, Elisse Cunaneové chyběl bod a doskok k zisku double doublu.