Basketbalisty Žabin porazily v dohrávce Slovanku a po pauze vyhrály i počtvrté

Basketbalisty brněnských Žabin zahájily vítězně další nabitý týden, v němž je čekají tři zápasy. V dohrávce 15. kola dnes porazily Slovanku 94:77 a po nucené koronavirové pauze vyhrály i čtvrtý zápas. V tabulce si upevnily druhé místo za mistrovským USK.

Basketbalistky Žabin Brno. Ilustrační foto

Ve třetím ligovém zápase za sebou si v dresu Žabin připsala double double Monika Grigalauskytéová, tentokrát za 20 bodů a 10 doskoků. Napodobila ji i Anna Jurčenková, která v obou statistikách zaznamenala desítku.

Ve čtvrtek čeká Žabiny další duel v Trutnově. V neděli nastoupí proti pražské Slavii.

Basketbalisté Opavy rozdrtili Kolín, Brno vyhrálo v Pardubicích

Basketbalisté Opavy rozdrtili ve 3. kole ligové nadstavby Kolín 115:70 a při návratu trenéra Petra Czudka po měsíční pauze zaviněné nemocí si upevnili druhé místo ve skupině A1. Uspělo i třetí Brno, které zvítězilo v hale tabulkového souseda Pardubic 88:84.

Slezané jako kdyby chtěli soupeři naráz vrátit obě porážky ze základní části. Měli drtivou převahu v doskakování (52:22) a na jejich sezonním střeleckém maximu se podílelo sedm hráčů dvouciferným bodovým příspěvkem. Kapitán Jakub Šiřina k 18 bodům a čtyřem trojkám přidal 10 asistencí, double double zaznamenali i autoři 13 bodů Mattias Markusson a Jan Švandrlík - první doskočil 12 míčů, druhý o jeden méně. Domácí dali 15 trojek, už před poločasem vedli více než dvacetibodovým rozdílem a před koncem jejich náskok dosáhl maxima 48 bodů.

"Dnes se mi utkání hodnotí lehce. Nastoupili jsme s ohromnou energií a již v první čtvrtině jsme dominovali. Všech deset hráčů, které jsem měl k dispozici, odvedlo skvělou práci. Kolín nám to trochu usnadnil, bylo vidět, že jejich motor Adam Číž nastoupil po zranění a nemohl odehrát obvyklou porci minut," řekl Czudek. "Opava nám vrátila minulou prohru i s úroky. Byli ve všem lepší. Nemusíme se trefovat, ale musíme bojovat a to jsem dnes postrádal," konstatoval kolínský kouč Miroslav Sodoma.

V Pardubicích byl zápas vyrovnanější. Brňané se v poslední čtvrtině poprvé dostali do dvouciferného vedení, ale Beksa otočila dvě minuty před koncem na 80:79. Jenže koncovka vyšla lépe hostům, pěti body v ní zazářil Šimon Puršl, s 21 body nejlepší střelec Brna, které na hřišti Pardubic vyhrálo v nejvyšší soutěži po více než 14 letech. Nezabránil tomu ani autor 24 bodů Petr Šafarčík.

Basketbalová Renomia liga žen - 15. kolo:
Žabiny Brno - Slovanka MB 94:77 (20:17, 45:40, 67:59)
Nejvíce bodů: Grigalauskytéová 20, Záplatová a Šoukalová po 15 - Brejchová 18, Zeithammerová 16, Mervínská 12.
Basketbalová Kooperativa liga mužů - 3. kolo nadstavby:
Skupina A1:
Pardubice - Brno 84:88 (19:16, 41:39, 56:63)
Nejvíce bodů: Šafarčík 24, Pekárek 11, Walton 10 - Puršl 21, Madden 15, Mickelson 13.
Opava - Kolín 115:70 (32:17, 54:29, 82:47)
Nejvíce bodů: Šiřina 18, Kouřil 17, Slavík 14 - Lošonský 15, Číž 14, Mareš 11.
Utkání USK Praha - Hradec Králové bylo odloženo.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.