Basketbalisté Opavy v repríze finále porazili Děčín rekordním počtem bodů

Repríza finále minulého ročníku ligy basketbalistů skončila jednoznačným vítězství Opavy. Obhájci titulu porazili Děčín 116:91. Víc bodů žádný tým v této sezoně nejvyšší domácí soutěže ještě nedal.

Ilustrační snímek.

Slezané rázně ukončili sérii tří ligových porážek, v součtu s Ligou mistrů prohráli před soubojem proti Děčínu dokonce pětkrát v řadě. Zápas proti Válečníkům však naprosto ovládli. Hosté postrádali zraněného Pomikálka a další tahoun Walton byl už ve 14. minutě vyloučen po dvou technických chybách, které si vysloužil za opakované protesty k rozhodčím.

„A. J. nám samozřejmě chyběl. Musíme na tenhle zápas rychle zapomenout a soustředit se na další. Máme hodně na čem pracovat,“ řekl České televizi děčínský kouč Tomáš Grepl, jehož tým je v tabulce osmý.

Opavě patří druhé místo za Nymburkem. „Výsledek beru všema deseti, ale pořád jsou tam chyby. Nejsme trpěliví. Mělo by nás to povzbudit, protože jsme měli dlouhou šňůru proher. Ale musíme ještě spoustu věcí doladit. Jsem rád, že i individuální výkony Mokráně a Švandrlíka šly nahoru,“ uvedl kouč mistrovského týmu Petr Czudek.

Mokráň pomohl k výhře 23 body a devíti doskoky. Švandrlík trefil pět trojek a měl 18 bodů. Double double zaznamenali Puršl (21 bodů a 11 doskoků) a Šiřina (12 bodů a 12 asistencí). Nejlepším střelcem Děčína byl Svoboda s 21 body.

Ligový nováček Písek zvítězil na palubovce Olomoucka 98:81 a vylepšil si bilanci na pět výher a čtyři porážky, s kterou mu patří překvapivě páté místo v neúplné tabulce. Za ním následuje Kolín, který v dramatickém souboji přetlačil poslední Ostravu 67:65. USK Praha v poslední čtvrtině smetl Pardubic 25:9 a po vítězství 86:71 je třetí.

Písek díky dalšímu kolektivnímu výkonu vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů. Jeho nejlepším střelcem byl Martin Svoboda s 21 body, k nimž připojil 11 doskoků. Rozehrávač Vojtěch Sýkora byl s 15 body, 10 doskoky a devíti asistencemi kousek od již čtvrtého triple doublu v sezoně. Olomoucku nepomohlo 23 bodů Marcuse Shavera.

Pardubice týden po vítězství na Slavii tentokrát v Praze neuspěly, i když na Folimance vedly po třech čtvrtinách o bod. Závěr patřil USK, kterému pomohl k vítězství 20 body Dalibor Vlk, jenž trefil šest z deseti trojek. Hostům nešla střelba z dálky vůbec, z 18 pokusů za tři body proměnili jediný.