Volejbalistky KP Brno v kvalifikaci Ligy mistryň opět prohrály s Albou Blaj 1:3

Volejbalistky KP Brno prohrály v úvodním zápase druhé fáze kvalifikace Ligy mistryň s rumunským šampionem Albou Blaj 1:3. Ve středu se tým trenéra Erika Nezhody utká s belgickým mistrem Beverenem, který porazil Mladosť Záhřeb 3:2. Do hlavní fáze postoupí dva celky, třetí a čtvrtý budou bojovat v Poháru CEV.

Archivní snímek volejbalistek KP Brno

Český mistr podlehl před čtrnácti dny v první fázi kvalifikace doma Blaji rovněž 1:3 a možná i pod vlivem toho Rumunky soupeře v úvodu podcenily. Královopolské hráčky těžily z dobrého příjmu a solidní úspěšnosti útoku a celkem v pohodě získaly první set. „Vyšlo nám vše, nač jsme sáhly, dostaly jsme soupeře pod tlak a první set byl náš,“ řekla České televizi nejvíce bodující Brňanka Kateřina Kuníková.

Od druhého dějství se odehrávala daleko větší bitva. Domácí tým zlepšil především obranu na síti, dostal Brňanky pod tlak a uspěl i v koncovce. Rumunský tým získal půdu pod nohama, vyvaroval se chyb a přesnou hrou deptal řady českého mistra. V půli třetího setu vedl už o šest bodů a bez problémů jej vyhrál. Královo Pole ale nenechalo domácím nic zadarmo, bojovalo o každý míč, jenže od poloviny čtvrté sady se projevila větší individuální kvalita Alby.

„Jsem na holky hrdý, ale zároveň prožívám smutek. Dva sety jsme hráli skvělý volejbal, ale v koncovce druhého jsme udělali drobné chybičky. Domácím zahrála výborně ruská univerzálka Bjardová, s kterou jsme si nedokázali poradit,“ řekl ČTK Nezhoda.