Westbrook si v generálce před startem NBA poranil stehno

Rozehrávač Los Angeles Lakers Russell Westbrook odstoupil z generálky před startem sezony NBA kvůli zranění zadního stehenního svalu. V pátečním utkání proti Sacramentu nastoupil třiatřicetiletý basketbalista poprvé od své nováčkovské sezony v roli náhradníka, během pěti minut v první čtvrtině neproměnil ani jednu z dvou tříbodových střel a dopustil se dvou ztrát.

Basketbalista LA Lakers Russell Westbrook (vpravo) v akci.

Lakers prohráli v Sacramentu vysoko 86:133. Jejich hlavní hvězda LeBron James dal za 20 minut na hřišti 12 bodů.

Nejužitečnější hráč NBA z roku 2017 a devítinásobný účastník Utkání hvězd Westbrook se po minulé sezoně rozhodl uplatnit opci a zůstat v Lakers. V posledním roce pětileté smlouvy má zaručený příjem 47,1 milionu dolarů (přes miliardu korun).

Lakers vstoupí do nového ročníku v úterý zápasem proti obhájcům titulu Golden State Warriors.