Žabiny Brno vyhrály v ligové dohrávce v Hradci Králové a pojistily si 2. místo

Žabiny Brno vyhrály v dohrávce 7. kola basketbalové ligy 78:76 na hřišti třetího Hradce Králové a mají jistotu, že v základní části skončí nejhůře na druhém místě. Jediným přemožitelem jihomoravského celku v domácí soutěži tak zůstává lídr USK Praha. Žabiny mají v sezoně bilanci 15-1 a osm vítězství za sebou.

Ilustrační foto.

Žabiny rozhodly o vítězství ve vyrovnaném zápase až v posledních dvou minutách. V úvodu čtvrté čtvrtiny ještě prohrávaly o sedm bodů, ale díky po sobě jdoucím trojkám Michaely Vondráčkové a Natálie Stoupalové se dostaly v předposlední minutě do vedení 75:70. V dramatické koncovce si už hosté vítězství vzít v bouřlivé kulise nenechali.

"Přestože Hradec letos papírově relativně oslabil, DNA týmu očividně zůstalo nezměněné. Velmi agresivní hra, obzvlášť na obranné polovině hřiště, nám místy dělala velké problémy a nutila nás k velkému počtu ztrát. Ve čtvrté čtvrtině se nám naštěstí podařilo zastavit narůstající náskok soupeře a zápas otočit a i s trochou štěstí zvládnout koncovku. Dnešní zápas je pravděpodobně příslibem velmi zajímavého semifinále Českého poháru, které nás čeká proti Hradci v sobotu," uvedl v tiskové zprávě asistent Žabin Jakub Gazda.

Hvězdou utkání byla s 22 body a 13 doskoky Bria Holmesová, Hradci nepomohlo 20 bodů kapitánky Pamely-Therese Effangové.

V dalších dnešních zápasech poslední Strakonice podlehly 59:67 Slavii a Trutnov prohrál doma 64:81 s Chomutovem.