Hlavní obsah

Češi zabodovali na krpálu ve Slovinsku

24. 9. 2016 7:53

Výraznou stopu po sobě zanechali čeští běžci na závodě Red Bull 400 ve slovinské Planici. Hned ve dvou kategoriích se při výběhu skokanského můstku vydrápali až na stupně vítězů.

Foto: redbull.com

Ahmet Arsalan se opět blíží vítězně do cíle.Foto: redbull.com

Článek

Letošní vítězka závodů v Harrachově Adéla Stránská skončila v alpské Planici na skvělém druhém místě s časem 6:26,02 minut. Loňská vítězná štafeta Slavie Praha na slovinské půdě obhájila své prvenství v opravdu silné konkurenci s časem 3:05,12 minut.

Jako ostatně téměř vždy byl nejrychlejším mužem známý sběratel trofejí Turek Ahmet Arsalan s časem 05:09,07 minut. Pro srovnání: harrachovský můstek K120 umí šampioni zdolat o jednu minutu rychleji. Planický výběh tak nabízí ještě náročnější podmínky než krkonošský krpál. Nejlepší Čech v Planici Jiří Houdek doběhl sedmadvacátý.

Formát závodu byl mírně pozměněn vzhledem k povětrnostním podmínkám, podobně jako v srpnu v Harrachově. Pořadatelé museli kvůli dešti snížit počet běhů a drasticky omezit rozběhy. Každý závodník běžel jednou ve své kvalifikační skupině a již tyto časy byly použity jako finální výsledek. Odpoledne se ale už vyčasilo, takže si závod mohli vychutnat skutečně všichni – běžci, diváci, ale i fotografové.

Stále známější čtyřstovka se kromě Česka a Slovinska pořádá také ve Finsku (Kuopio) a Rakousku (Tauplitz/Bad Mitterndorf). Mimo Evropu se letos běží v Kanadě, v USA nebo v Kazachstánu. Závodníci musí vždy vyběhnout do skokanského můstku odspoda přes takzvaný buben až na samotný vrchol.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?