Hlavní obsah

Cíle pro příští sezonu? Chtěla bych už pořádnou medaili, říká zápasnice Hanzlíčková

22. 11. 2021 15:44

Tvrdí o sobě, že „odpočívá". I proto mohla nejlepší česká zápasnice Adéla Hanzlíčková přijmout nabídku pražských Lvů a stát se patronkou extraligového utkání s Českými Budějovicemi. „Na volejbale jsem byla poprvé. Nevěděla jsem, co od toho čekat. Nakonec jsme byla očima přilepená na palubovce celou dobu. Zajímavý a akční sport," uvedla Hanzlíčková, kterou mrzelo jediné – prohra domácích 1:3. „Bylo pro mě zvláštní předávat cenu pro MVP zápasu soupeři," líčila volnostylařka. Tu si dle aplikace SmartVolley nejvíce zasloužil hostující blokař Oliver Sedláček. „Sympaťák, ale větší bych našla v týmu Lvů," doplnila s úsměvem.

Foto: VK Lvi Praha

Blokař volejbalových Českých Budějovic Oliver Sedláček a zápasnice Adéla Hanzlíčková.Foto: VK Lvi Praha

Článek

Říkáte, že právě odpočíváte. Co si pod tím mám představit?

Máme po hlavní sezoně a děláme objemovku. Můžu si dovolit někam vyrazit, dát si pivo a necítit se kvůli tomu špatně.

Objemovka, to nezní dvakrát odpočinkově?

Hodně posilujeme, běháme a nabíráme objem. Jde o volnější období, kdy tolik nezápasíme. Sezona nám začíná až v lednu, kdy máme první závody ve Francii. Potom už vše pofrčí až do konce října.

Jste tedy ve fázi relativního klidu i bilancování. Jaká pro vás byla poslední sezona?

Šlo o jednu z nejnáročnějších, co jsem zažila. Byla olympiáda a kvalifikace na ni, které se měly konat už před rokem. Všechno se nahustilo, bylo mistrovství Evropy i světa, spousta turnajů a soustředění. Skoro jsem se nezastavila a nakupila se i zranění. Vzhledem k tomu, že mi nevyšla olympijská kvalifikace, bylo vše psychicky náročné. Jsem ráda, že už je to období za mnou.

Dostala jste se do olympijského Ria, v Tokiu jste chyběla. Znamená to, že jste udělala něco špatně?

Příprava byla dostatečná, objezdila jsem toho hodně. Bohužel mi klíčové turnaje moc nevyšly. Na posledním kvalifikačním jsem byla hodně blízko, letenka do Tokia mi utekla o jediné místo. Postupovaly dvě holky a já skončila třetí.

Prohrála jste souboj o olympiádu a věděla, že ještě musíte zápasit o třetí místo na turnaji. Bylo složité se koncentrovat?

No... Bylo to moc těžké. Soutěž trvala dva dny. První jsem prošla všemi kvalifikačními souboji a prohrála v semifinále. O bronz se zápasilo až druhý den. Bylo těžké se vyrovnat s tím, že mi kvalifikace nevyšla a další den mám zápasit o čest. Spousta lidí nenastoupila, ale já si řekla, že se nesmím vzdát. Mohlo se stát cokoli, někoho mohl chytit doping, někdo se mohl zranit.

Šlo v semifinále o největší porážku vaší kariéry?

Spíše ano. Určitě jednu z nejhorších. Možná ještě horší přišla na olympiádě v Riu, to se těžko porovnává.

Plánovala jste další velké výhry, nebo vás třeba napadlo, že tuhle dřinu nemáte zapotřebí?

Když prohrajete tak důležité utkání, chvíli si říkáte, kolik sportu obětujete. Napadne vás, že se na to vykašlete. Ale mě to přešlo rychle a těšila jsem se, jak se budu připravovat na další za tři olympijské roky. Ne čtyři, což je přece daleko lepší.

Co vás čeká v příští sezoně?

Taková naše „klasika" – mistrovství Evropy i světa. Spousta mezinárodních a rankingových turnajů, podle kterých nás budou na oba šampionáty nasazovat.

Říjnové mistrovství světa bude pro vás jistě vrcholem. Usilujete jen o účast, nebo o určité umístění?

Určitě o umístění, o své účasti v Srbsku nepochybuji. Chtěla bych už pořádnou medaili. Letos mi těsně unikla, prohrála jsem souboj o bronz a skončila pátá. Je na čase to napravit.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.