Hlavní obsah

Další oběť z řad sportovců! Ruským silám podlehl i boxerský šampion

25. 5. 2022 12:36

Boxerský svět zasáhla smutná zpráva. Při obraně před ruskou vojenskou invazí zemřel ukrajinský boxerský šampion Oleg Prudkyj. Třicetiletý rohovník bojoval v první linii tři měsíce. Osudným se mu stal jeden z mnoha ruských nájezdů, během kterého zemřeli další tři důstojníci. Prudkyj po sobě zanechal manželku a dvě malé dcery.

Foto: @ukrboxing

Ve válce zemřel i ukrajinský boxer Oleg Prudkyj.Foto: @ukrboxing

Článek

Když vypukla ruská vojenská invaze, šel příkladem. Oleg Prudkyj ani na chvíli neváhal, box hodil na vedlejší kolej a po boku dalších odvážných Ukrajinců se postavil proti ruským okupantům. V první linii bojoval několik měsíců, nyní ale přišla smutná zpráva.

Amatérský boxerský šampion, který pracoval pro policii v regionu Čerkasy, byl jedním ze čtyř mužů, kteří zemřeli při ruském nedělním útoku na ukrajinskou základnu. Prudkyj po sobě zanechal manželku Marianu a dvě malé dcery. O úmrtí jako první informovala čerkasská policie.

„Dne 22. května byli při obraně státní suverenity a územní celistvostí Ukrajiny zabiti naši kolegové, policisté z oddělení speciálních operací odboru KORD hlavního ředitelství Národní policie. Neexistují žádná slova, která by vyjádřila bolest, zoufalství z nenapravitelné ztráty," uvádí se v prohlášení.

Netrvalo dlouho a k nešťastné tragédii se vyjádřily i boxerské federace. „Další tragédie v naší boxerské rodině. Jeden z nejlepších boxerů Čerkaského regionu Oleg Prudkyj zemřel v boji. Boxerská rodina vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům. Odpočívej v pokoji," vyjádřila soustrast Čerkasská boxerská federace, na kterou později navázala i Ukrajinská boxerská federace.

„S lítostí oznamujeme, že mezinárodní boxerský mistr Oleg Prudkyj, zemřel v boji s ruskými okupanty. Ukrajnská boxerská federace vyjadřuje soustrast rodině boxera. Věčná vzpomínka na tebe, Olegu," stojí v dojemném vzkazu.

Třicetiletý Prudkyj se během své úspěšné boxerské kariéry stal mistrem v superlehké váze. V roce 2015 se dokonce zúčastnil turnaje World Series of Boxing, kde amatérští boxeři měli možnost zápasit s profesionály. Ukrajinský hrdina si vyzkoušel i celou řadu celosvětových amatérských turnajů včetně několika evropských šampionátů.

Reklama

Sdílejte článek