Hlavní obsah

Fury se chystá pověsit rukavice na hřebík! Zažije vyprodané Wembley velkolepé loučení?

20. 4. 2022 18:24

Posledních pár dnů aktivní kariéry? Skutečně to tak vypadá. Tyson Fury se po nadcházejícím duelu proti Dillianu Whyteovi chystá pověsit boxerské rukavice na hřebík. Britská hvězda tímto výrokem šokovala již před měsícem, ani s odstupem času se však její myšlenky nezměnily a zaplněné Wembley tak dost možná zažije loučení úspěšného boxera. „Řekl jsem, že to bude můj poslední zápas. A také bude,“ avizoval Fury.

Foto: Marc Aspland

Tyson Fury během otevřeného tréninku před blížícím se soubojem proti Dillianu Whyteovi.Foto: Marc Aspland

Článek

V sobotu 23. dubna se na stadionu Wembley v Londýně uskuteční největší boxerský zápas letošního roku. Proti sobě se představí současný šampion organizace WBC Tyson Fury a vyzyvatel Dillian Whyte. A jak to podle posledních informací vypadá, skutečně by se mělo jednat o Furyho loučení s kariérou.

„Není tu nic, čeho bych mohl dál dosáhnout. Vyhrál jsem všechny pásy na světě, které se dají vyhrát. Překonal jsem všechny rekordy," vysvětlil Fury během otevřeného tréninku pro talkSPORT. „Nikdo z mé éry nevyhrál pás časopisu Ring Magazine, jen já. Nikdo za mé éry nebyl tak dominantním šampionem. Vyhrál jsem všechny tituly, které v tomto sportu lze získat, a odejdu v jednom kuse, zdravý a neporažený," pokračoval třiatřicetiletý britský boxer.

Pozornost se samozřejmě obrátila i na Anthonyho Joshuu, se kterým se Fury v minulosti toužil několikrát utkat. „Měl tolik šancí vstoupit do ringu a bojovat s „Gypsy Kingem", ale neudělal to. Jeho šance je pryč, utekla mu," řekl ve stručnosti šampion těžké váhy.

Brit Joshua se za pár měsíců v odvetném duelu utká s Ukrajincem Usykem, právě vítěz tohoto souboje se mohl stát dalším soupeřem pro Furyho. „Absolutně mě nezajímá, kdo ten zápas vyhraje. Zajímá mě pouze Whyte, po vzájemném souboji ukončím kariéru," pohotově odpověděl.

Souboj mezi Furym a Whytem se nezadržitelně blíží. Rekordně dotovaný boxerský megazápas se uskuteční na stadionu londýnského Wembley, kde bude až 94 tisíc diváků. Na výplatách si oba boxeři rozdělí astronomickou sumu, v přepočtu téměř 900 milionů korun. Pro Furyho ideální scénář, jak ukončit kariéru. Ale co v případě porážky?

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •