Hlavní obsah

Legenda má další šichtu! Mayweather si to rozdá s bojovníkem MMA

15. 6. 2022 15:03

Nedá si pokoj. Legendární boxer Floyd Mayweather, který před necelými třemi týdny znovu navlékl boxerské rukavice, ani tentokráte nehodlá odejít do sportovního důchodu. Pětačtyřicetiletý Američan se představí v další exhibici. V září se v Japonsku utká s tamním MMA bojovníkem Mikuru Asakurou.

Foto: https://www.instagram.com/floydmayweather/

Legendární Floyd Mayweather se představí v další exhibici.

Článek

Mayweather sice profesionální boxerskou kariéru (50-0) ukončil v roce 2017, od té doby ale zápasí spíš pro radost a peníze. Během pěti let totiž zvládl hned tři exhibice, které mu vynesly pohádkový balík peněz. Američan se nejprve utkal s japonským kickboxerem Tenšinou Nasukawou, načež soupeřil i s populárním youtuberem Loganem Paulem. Před třemi týdny se pro změnu konal exhibiční souboj s Donem Moorem.

Legenda bojových sportů však ani ve svých pětačtyřiceti letech nehodlá odejít do sportovního důchodu, naopak má další motivaci. Mezi šestnácti provazy se totiž znovu představí v září, kdy je v Japonsku naplánován exhibiční boxerský souboj s MMA bojovníkem Mikuru Asakurou. Pravidla a délka zápasů zatím nebyly zveřejněny.

Na potvrzení souboje došlo poté, co byl Mayweather ve Spojených státech uveden do Mezinárodní boxerské síně slávy. Legendární boxer následně odcestoval do Japonska, kde se zúčastnil tiskové konference. „Můj odkaz je vytesaný do kamene. Je to pro mě zábava jezdit všude po světě a bavit lidi," uvedl americký rohovník.

„Jsme si jistý tím, že ze sebe vydá to nejlepší, stejně jako všichni ostatní. Už jsem ale viděl všechny styly, takže tam prostě půjdu, budu sám sebou a budu bavit lidi tím, co mi jde nejlépe," pokračoval Američan na tiskovce.

Japonský soupeř Asakura, který v MMA drží rekord 16 vítězství a 3 porážky, rozhodně strach nemá. „Jmenuji se Mikuru Asakura a budu bojovat s Floydem Mayweatherem. Jsem sice bojovník MMA, ale chci téhle šance a Floyda využít, abych se mezinárodně zviditelnil. Ten zápas vyhraju," je si jist devětadvacetiletý Asakura, který dostal nabídku zápasu již před dvěma lety. Tehdy ale k vzájemnému měření sil nedošlo kvůli covidu.

Reklama

Související témata: