Hlavní obsah

Novinka na vzestupu? Zápasníci se představí v netradičním ringu

27. 11. 2021 19:23

Svět bojových sportů neustále přichází s něčím novým. Americká organizace Triller Fighting Club divákům představí novou soutěž s názvem Triad Combat. Ta nabídne souboje v trojúhelníkovém ringu, ve kterém budou zápasit zápasníci MMA a boxu. Zápasy budou vedeny na dvouminutová kola a pravidla budou velice podobná klasickému boxu. Do akce se navíc dostanou i známá jména z UFC. Turnaj v americkém Globe Life Fieldu v Texasu začíná v neděli v 02:00 SEČ.

Foto: Getty Images

Americká organizace Triad Combat zažije svůj první turnaj.Foto: Getty Images

Článek

Podle promotérů se má jednat o tvrdé a nelítostné řežby, které se oku diváků budou líbit. A jaká jsou vlastně pravidla? Povoleny jsou pouze údery pěstí a souboje v klinči. Naopak zápasnici nebudou moci hlavičkovat, kopat, používat lokty a kolena. Pochopitelně je mimo hru také wrestling a grappling. Povoleny jsou ovšem údery z otočky (backfist) či přišlapování nohy soupeře.

"UFC je už starý sport. Mladší lidé to nesledují. UFC nedává věkové kategorii 18-27 let to, co chtějí vidět. Takže doufáme, že přinášíme něco, co chtěji vidět," vysvětlil spoluzakladatel Ryan Kavanaugh.

A kdo se představí na prvním turnaji americké organizace? Bezesporu nejsledovanější duel hlásí souboj mezi Frankem Mirem a Kubratem Pulevem. Prvně jmenovaného většina zná z dlouhého působení v UFC, ve které narazil i na ostřílené borce typu Alistair Overeem, Junior dos Santos či Daniel Cormier. Jeho soupeřem bude Bulhar Kubrat Pulev, který se naopak v kariéře utkal se slavnými boxery Vladimirem Kličkem či Anthonym Joshuou.

„Nebude to vypadat jako boxerský zápas, kromě první vteřiny, kdy to začne. Jakmile se dostaneme do klinče, tak se vrátíme k tomu, co jsem dělal," nechal se slyšet Mir, který zároveň dodal, že ho na účasti láká také velká peněžitá odměna.

Do akce se dostane další zástupce z řad UFC. Je jím Mike Perry, který ještě v dubnu letošního roku působil v této slavné organizaci. Američan ovšem z posledních pěti duelů hned čtyřikrát prohrál. Perry si to nyní v hlavním předzápase rozdá s kamerunským boxerem Sakio Bikem.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Frank Mir (@thefrankmir)

Zápasy v trojúhelníkovém ringu ovšem nebudou raritou. V minulosti s tím jako první na scénu přišla bojová organizace Bare Knuckle Fighting.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •