Hlavní obsah

Procházka překvapil! Nečekanou změnou chce nastartovat novou kapitolu

17. 6. 2022 21:03

Netradiční účes, který českého šampiona Jiřího Procházku zdobil i v nedávné titulové bitvě UFC proti Gloveru Teixeirovi, je minulostí. A vypadá to, že definitivně. Devětadvacetiletý bojovník na sociálních sítích zveřejnil video, kde se své pověstné „antény“ zbavil. Pověstný copánek, který byl charakteristický pro jeho samurajský přístup k životu, zřejmě na Procházkově hlavě už nikdy neuvidíme.

Foto: Instagram @jirkaprochazka

Jiří Procházka se zbavil svého pověstného účesu.

Článek

Český bojovník Jiří Procházka poprvé novou vizáží šokoval před necelým rokem. Při odletu do Las Vegas k zápasu s Dominickem Reyesem překvapil speciálním účesem, který představoval netradiční cop připomínající vysílačku. Hostěradický rodák se pokoušel napodobit thajského zápasníka, mimo skvělé výkony tak o sobě dával vědět i tak trochu jiným vzhledem.

„Měl jsem tuto ideu už nějakou dobu v hlavě a pak jsem narazil na obrázek thajského zápasníka. Připomnělo mi to mongkon, který nosí rituálně před zápasem," upřesnil význam svého dlouhého copu, který mu při druhém vystoupení v UFC přinesl štěstí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený MMA on the Move (@mmaonthemove)

Vítězné zvyky se neměnily, jen se drobně poupravily. Další změna totiž přišla před odletem do Abú Zabí, kde český zápasník koncem loňského roku plnil roli náhradníka v titulové bitvě mezi Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou. Tedy zhruba půl roku od duelu s Američanem Reyesem.

Šampion UFC Jiří Procházka si užíval velkolepý návrat do Brna.Video: Sport.cz

Účes tentokráte nově zdobily tři barvy. „Spontánně jsem si dal bílou a červenou. Červenou jako agresivní barvu a bílou jako mistrovskou. Tyhle barvy mě v přípravě hodně provázely. Pro mě je důležité, že mám svoji anténu," reagoval Procházka, který se tehdy titulového zápasu nedočkal.

Co se loni nepovedlo, tak to se vší parádou vyšlo před necelým týdnem. Procházka ještě před odletem do Thajska, odkud následně zamířil k titulovému zápasu do Singapuru, nezanevřel na svůj zvyk a na hlavě si opět nechal vyhotovit pověstnou anténu. Ta mu měla v dlouho očekávaném titulovém duelu proti Gloveru Teixeirovi přinést štěstí, což se nakonec povedlo.

Nechal si na hlavě udělat vysílačku. Jiří Procházka změnil před zápasem v UFC imageVideo: Sport.cz

Pověstný účes ani tentokráte nezklamal. Strhující bitva o pás polotěžké váhy nakonec patřila právě českému samurajovi, který si z boje odnesl i pořádné krvavé šrámy, jenž obličej nového šampiona zdobí ještě v těchto dnech. Kdo ale čekal, že legendární vizáž českého zápasníka vydrží i po zisku pásu, byl velice na omylu.

Procházka totiž své fanoušky šokoval. Během pátku na sociálních sítích zveřejnil video, kde se svého legendárního copánku strojkem v ruce zbavil. Symbol, který českého bojovníka dlouhou dobu doprovázel i v jeho bitvách v kleci, je zřejmě nadobro pryč. Nyní šampionovu hlavu zdobí zcela vyholená hlava.

Účes pro UFC. Zápasník Jiří Procházka má na hlavě znovu anténu. V nových barváchVideo: Sport.cz

Devětadvacetiletý bijec tím chce nastartovat novou kapitolu života. „Ostříhal jsem si vlasy, protože jsem potřeboval ukončit jednu kapitolu svého života. Mohu teď začít s novou energií, novou vlnou," informuje novinář Ariel Helwani. Procházka na otázku, zda si ještě něco podobného nechá na hlavě narůst, odpověděl stručně: uvidíme.

Reklama

Související témata: