Hlavní obsah

UFC zažila parádní večer! Polotěžká váha má nového šampiona. Co řekl k Procházkovi?

David SuchýSport.cz
31. 10. 2021 0:07

Nejprestižnější bojová organizace UFC nabídla divákům oku lahodící večer. Jednalo se totiž o jednu z nejnabitějších karet v její historii a skutečně se bylo na co dívat. Ve hře byly hned dva tituly. Ten první dokázal ukořistit Glover Teixeira, který ve druhém kole nasadil Janu Blachowiczovi škrcení. Ten druhý, i když prozatímní, pro změnu putoval do rukou Petra Yana. Galavečer ovšem přinesl další fantastické okamžiky, které se divákům v Abú Dhabí musely líbit.

Foto: UFC

Glover Teixeira sesadil Jana Blachowicze z trůnu polotěžké váhy.Foto: UFC

Článek

Zlatý hřeb celého galavečera obstarala titulová bitva v polotěžké váze mezi Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou.

Úvod zápasu přitom lépe vyšel Teixeirovi, kterému se klasickým takedownem povedlo vzít soupeře na zem, kde se odehrálo téměř celé první kolo. Ve druhém kole se ovšem začal projevovat také Blachowicz, který si zároveň musel dát pozor na případné další pokusy o takedown.

Foto: UFC

Jan Blachowicz (vlevo) v souboji s Gloverem Teixeirou.Foto: UFC

Teixeirovi se ovšem dařilo také v postoji, kde po jednom z úderů donutil soupeře lehce klopýtnout.

Blachowicz si navíc u pletiva nepohlídal další soupeřův takedown, po kterém se Brazilcovi povedlo parádně pracovat na zemi. Postupně totiž přešel do plného mountu, načež mu soupeř nabídl záda, což Teixeira využil ke škrcení. Blachowicz odolával jen pár vteřin a poté byl donucen odklepat konec zápasu.

Polotěžká váha tak má nového šampiona, kterým se stal Glover Teixeira. Brazilec navíc ve věku dvaačtyřiceti let přepsal historii UFC. Stal se totiž nejstarším zápasníkem, který poprvé získal opasek.

Teixeira v pozápasovém rozhovoru nezapomněl zmínit Jiřího Procházku, který plnil roli náhradníka.

"Je mi jedno, s kým půjdu, ale ano, Jiří Procházka je další na řadě. Je to borec, který vyjadřuje úctu všem kolem. Kamaráde, jsi další! Budu teď potřebovat pár měsíců pauzu, ale v květnu si to rozdáme."

První titulový zápas byl k vidění v bantamové váze, i když se jednalo pouze o prozatímní opasek. Petr Yan s Corym Sandhagenem svedli strhující podívanou.

Foto: UFC

Petr Yan (vlevo) v souboji s Corym Sandhagenem.Foto: UFC

Úvod vyšel o něco lépe druhému jmenovanému, jenomže postupem času se začalo utkání pořádně vyrovnávat a střídaly se hezké momenty na obou stranách.

Jeden takový přišel v závěru třetího kola, kdy Yan dokázal úderem z otočky zaskočit soupeře, který šel k zemi. Sandhagen ovšem nápor soupeře přečkal a došel do dalšího kola, kde byla znovu k vidění oku lahodící podívaná.

Fantastická partie nakonec nabídla všech pět vypsaných kol a diváci se rozhodně nenudili. Ani po poslední vteřině nebylo mnohým jasné o tom, kdo zvítězí. Nakonec se sudí přiklonili k výhře Petra Yana, který se tak stal držitelem prozatímního titulu krále bantamové váhy.

Hodně sledovaný byl také zápas Chamzata Čimajeva. Ten se v kleci představil po více než třinácti měsících a nebylo to vůbec znát.

Foto: UFC

Chamzat Čimajev dokázal soupeře porazit na rear-naked choke.Foto: UFC

Hned v úvodních vteřinách vzal Číňana Li na zem, kde se několikrát pokoušel o škrcení, které se mu nakonec povedlo utáhnout. Jeho soupeř sice neodklepal konec zápasu, neboť ho neúnavný rear-naked choke doslova uspal. Sudí tak na tuto situaci musel bleskově zareagovat a Čimajeva ve škrcení zastavit.

Bijec z Čečenska reprezentující Švédsko je tak stále neporažen. Nyní si připsal desáté vítězství v řadě, přičemž ani jednou nešel zápas dále, než do úvodu druhého kola.

Neskutečný výkon předvedl Islam Machačev. Ten na cestě k titulu v lehké váze dokázal v úvodu zápasu hodit Dana Hookera na zem, kde si počínal naprosto ukázkovým způsobem. Ruský zápasník si pečlivě chystal pozici ke kimuře, při které to málem vypadalo na zlomení soupeřovy ruky.

Hookerovi se v kritické pozici povedlo odklepat konec zápasu a cennou útěchou může být, že jeho ruka vyvázla bez následků.

Druhou porážku v řadě si připsal Volkan Oezdemir. Ten nejprve nestačil na českého zápasníka Jiřího Procházku, tentokráte na body prohrál s Magomedem Ankalajevem.

Foto: UFC

Magomed Ankalajev dokázal na body porazit Volkana Oezdemira.Foto: UFC

Ten až na malý problém v prvním kole v zápase dominoval a na jeho konto přistálo sedmé vítězství v řadě. Oezdemir si navíc ze zápasu odnesl obrovskou tržnou ránu na svém obočí, která ho doprovázela již od úvodu druhého kola. Ankalajev tak kosí polotěžkou váhu neskutečným tempem, kdo se mu postaví příště?

Vyrovnaná partie byla k vidění v těžké váze. Alexandr Volkov nakonec na body přelstil Marcina Tyburu, kterému tak skončila pětizápasová série výher.

Duel se přitom výhradně odehrával pouze v postoji. Fyzicky hodně náročný zápas nakonec podle všech rozhodčích lépe zvládl právě Volkov, který se sice několikrát nechal zatlačit, přesto se mu dařilo lépe trefovat. Tyburovi tak nevyšel ani závěrečný tlak a ze zápasu odešel se sklopenou hlavou.

Ruský zápasník své vítězství věnoval čerstvě narozenému synovi.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články