Hlavní obsah

Rychlé ruce opět řádily! Nejlepší český boxer přejel soupeře a získal titul

10. 6. 2022 22:40

Žádné drama se nekonalo. Současný nejlepší český boxer Vasil Ducár získal na pátečním turnaji ve Znojmě český titul v křížové váze. V hlavním zápase galavečera se mu povedlo ve druhém kole sestřelit stejně starého Marka Procházku. Ten byl sice po počítání schopen pokračovat, trenérský tým ale hodil do ringu ručník.

Foto: Adéla Marková

Vasil Ducár během nástupu k titulovému duelu.

Článek

Před necelým měsícem svedl exhibiční souboj s domácí legendou Ondřejem „Spejblem" Hutníkem, nyní si po několika týdnech znovu vyzkoušel ostrý zápas. Aktuálně nejlepší český boxer Vasil Ducár se představil v hlavním duelu turnaje s názvem „Znojemský ring", kde se proti němu postavila tuzemská čtyřka Marek Procházka. Bojovalo se o hodně, ve hře byl domácí titul v křížové váze.

Po státní hymně se mohlo přejít k tomu hlavnímu, souboji o titul, ve kterém bylo o favoritovi jasno. Česká jednička Ducár sice před zápasem vyzdvihla kvality soupeře, přesto věkově stejně starého rivala přejela jako mašina. Po rozehřívacích úvodních vteřinách se 190 centimetrový ranař rozjel k fantastickému výkonu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON.TV (@oktagon.tv)

Svého soupeře doslova rozebíral, boxerskými rukavicemi označkoval snad každý centimetr prostoru na horní polovině těla a konec zápasu visel ve vzduchu již v prvním kole. Dvaatřicetiletý Procházka se před rozjetým soupeřem držel na nohou jako skála, snažil se kontrovat rychlými výpady, jenomže to místy vypadalo jako hra kočky s myší.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON.TV (@oktagon.tv)

První kolo sice Procházka přečkal, ve druhém ale přišel konec. Ducár znovu rozbalil své rychlé ruce, demoliční jízdou rozboxoval soupeře, a poté vše završil tvrdou dělovkou pravou rukou, kterou poslal rivala do provazů. Evidentně otřesený Procházka se sice postavil na nohy a byl připraven pokračovat, do ringu ale trenéři hodili ručník znamenající konec zápasu. Domácí titul v křížové váze tak získal precizně šlapající Ducár, který uspěl již ve druhém kole.

Na znojemském turnaji se bojovalo i o titul v superveltrové váze. Ten získal velezkušený Vladimír Lengál, který porazil Richarda Waltera ve třetím kole na TKO.

Reklama