Hlavní obsah

Šampion Fury naznačil návrat do ringu! Co by ho přimělo oprášit rukavice?

15. 6. 2022 16:08

Z plánovaného odchodu do sportovního důchodu nakonec sešlo? Tyson Fury by se podle posledních debat s promotérem Frankem Warrenem mohl vrátit zpět do ringu. „Máme několik hodně vzrušujících novinek. Myslím si, že svět čeká na to, s čím přijdeme,“ naznačil Fury. Britský šampion tak s největší pravděpodobností znovu předvede své boxerské schopnosti v praxi.

Foto: Reuters

Tyson Fury na stadionu Wembley, kde zápas s Whytem sledovalo 94 tisíc fanoušků.Foto: Reuters

Článek

Fury po dubnovém titulovém souboji v těžké váze organizace WBC proti Whytovi ukončil podruhé kariéru, avšak podle posledních informací ne nadobro. Nejpopulárnější britská boxerská hvězda má údajně v plánu vrátit se mezi šestnáct provazů. Tyto informace potvrzuje i nedávná schůzka se slavným promotérem Frankem Warrenem.

„Vedli jsme s Frankem v Londýně dlouhý rozhovor o spoustě věcí," začal Fury. „Mluvil jsem s Tysonem a dávali jsme dohromady několik scénářů. Doufejme, že vymyslíme něco, co by Tysona přimělo k návratu. Možná to bude exhibiční zápas, nevím. Něco z toho vzejde. Jednou bude šťastný Tyson, pak budu šťastný já, a co bude, to bude," navázal úspěšný promotér Warren.

Britského boxera by k návratu přesvědčil tučný balík peněz. „Stoprocentně se vrátím, ale Franku, ukaž mi ty peníze! Bude to drahé, budeš si muset sáhnout hluboko do kapes, a pak si můžeme promluvit. Do té doby zůstanu v Morecambu, kde budu trénovat," popíchl Fury.

„Před lety jsem Franka nazval kouzelníkem. Pokud mě může někdo přivést z boxerského důchodu, tak to musí udělat tak, jako to on udělal předtím. Magií. Poté udělám opravdu velké věci," naznačil třiatřicetiletý těžkotonážník.

„Co bych řekl lidem, kteří chtějí, abych se vrátil? Ať si připraví velkou šekovou knížku, protože dostat velkého Gypsy kinga z důchodu bude něco stát," pokračoval Fury.

Lákadlem k oprášení rukavic by mohl být i sjednocovací souboj s vítězem odvety mezi Anthonym Joshuou a Oleksandrem Usykem. „Je to něco, co by mi udělalo radost, ale v tuto chvíli se tím nezaobírám. Nemám žádné povinnosti, nikdo mě do ničeho nenutí. O všem se teprve rozhodnu, bojoval jsem ani ne před třemi měsíci," vysvětlil Fury, který ani přes odchod do boxerského důchodu na trénování nezapomněl.

„Trénuji dvakrát denně. Ráno běhám a v noci cvičím s činkami a boxuji. Není to z nějakého konkrétního důvodu, ale jen proto, abych byl fit, zdravý a duševně v pohodě. Užívám si svůj život. Tohle je můj způsob, jak si užívat. Jsem šťastný," připustil boxerský šampion.

Hvězdný Fury by se mohl mezi šestnáct provazů vrátit. V nejbližších dnech či týdnech by mohlo být jasno, jak moc žhavé byly debaty s promotérem Frankem Warrenem. Jak sám boxer řekl, obrovskou motivací by byl pořádný balík peněz.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •