Adam Yates po vítězství v horské 3. etapě vede závod Kolem Katalánska

Vallter 2000

Třetí etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál britský cyklista Adam Yates a ujal se vedení v jubilejním 100. ročníku. Člen stáje Ineos Grenadiers zvládl nejlépe závěrečné stoupání do pyrenejského střediska Vallter 2000.

Cyklistický závod - ilustrační foto

Po 203 kilometrech zvítězil Yates s náskokem 13 sekund před Kolumbijcem Estebanem Chavesem. Třetí dojel španělský veterán Alejandro Valverde s mankem 19 sekund.

V celkovém pořadí vede Yates o 45 sekund před Australanem Richiem Portem. Na třetí místo klesl dosavadní lídr Portugalec Joao Almeida.

"Je to moje první vítězství v novém týmu, takže mám velkou radost. V závěru nám to skvěle vyšlo," uvedl Yates k útoku v druhé části jedenáctikilometrového stoupání. "Už předloni se mi tady dařilo. Cítím se dobře," řekl britský cyklista, jenž v roce 2019 obsadil v Katalánsku konečné druhé místo za Kolumbijcem Miguelem Ángelem Lópezem.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour)