Bernal si na Zoncolanu upevnil vedení na Giru, etapu vyhrál Fortunato

Monte Zoncolan/Praha

Kolumbijský cyklista Egan Bernal byl ve 14. etapě Gira d'Italia s náročným závěrečným stoupáním na Monte Zoncolan nejlepší ze závodníků jedoucích o celkové pořadí a čtvrtým místem si upevnil vedení. Etapu vyhrál při debutu na Giru italský outsider Lorenzo Fortunato.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Čtrnáctou etapu vyhrál při debutu na Giru italský outsider Lorenzo FortunatoVideo: sntv

Člen týmu EOLO-Kometa si dojel pro největší úspěch kariéry ze skupiny uprchlíků. V extrémním čtrnáctikilometrovém stoupání na Zoncolan nastoupil Slovinci Janu Tratnikovi a do cíle na vrcholu v mlze dorazil s náskokem 26 sekund.

Třetí byl s odstupem 59 sekund Ital Alessandro Covi a jako čtvrtý dojel se ztrátou 1:43 minuty Bernal. Lídr závodu jako jediný ze skupiny favoritů zachytil v závěru nástup Brita Simona Yatese, jehož poté sám setřásl a pojistil si růžový trikot.

Předloňský vítěz Tour de France nově vede o 1:33 minuty právě před Yatesem, jemuž dnešní útok a šesté místo vynesly posun o tři pozice. Třetí je s odstupem 1:51 Ital Damiano Caruso, z druhého místa na čtvrté klesl Rus Alexandr Vlasov (1:57).

V prudkém stoupání se dlouho držel s nejlepšími Jan Hirt, jenž ztratil na vítěze 3:32 a dvaadvacátým místem zaznamenal nejlepší výsledek na letošním Giru.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 14. etapa: Cittadella - Monte Zoncolan (204 km):