Biker Cink obsadil na SP v Les Gets opět druhé místo za Flückigerem

Les Gets

Ondřej Cink dojel druhý v závodě Světového poháru horských kol v Les Gets a navázal na červnové umístění z rakouského Leogangu. Nejlepší český biker ve Francii nestačil v cross country opět jen na Švýcara Mathiase Flückigera, který si před členem týmu Kross Orlen upevnil vedení v seriálu.

Biker Ondřej Cink.

Třicetiletý Cink potvrdil před blížícími se olympijskými hrami výbornou formu. V pátečním short tracku obsadil třetí místo a v nedělní generálce před Tokiem zopakoval výkon z Leogangu, kde se na stupně vítězů v SP vrátil po pěti letech.

Za Flückigerem v neděli Cink v deštivém počasí zaostal o 25 sekund. "Tohle bylo fakt těžké. Za další druhé místo jsem šťastný a tentokrát obzvlášť, protože s bahnem absolutně nejsem kamarád," uvedl Cink na facebooku.

Třetí dojel s odstupem dalších deseti sekund domácí mistr světa Jordan Sarrou. Dalším Čechům závod nevyšel, nejlepší Lukáš Kobes dojel na 51. místě, Jan Vastl byl pět míst za ním, oba ztratili více než osm minut.

Cink, jenž v úvodních dvou závodech sezony v Albstadtu a Novém Městě na Moravě bral shodně čtvrtá místa, nyní přidal dvě stříbra. Za Flückigerem v průběžném pořadí SP zaostává o 235 bodů. Pátý díl seriálu ve švýcarském Lenzerheide je na programu až na začátku září po olympijských hrách.

Závod žen v Les Gets ovládla domácí Loana Lecomteová a upevnila si vedení v seriálu. Tereza Tvarůžková jako nejlepší z Češek obsadila 42. místo.

SP v cross country na horských kolech v Les Gets (Francie)