Biker Kulhavý si v poslední sezoně dojel pro čtvrtý domácí maratonský titul

Biker Jaroslav Kulhavý se v poslední sezoně své úspěšné profesionální kariéry stal v Dolní Moravě mistrem republiky v maratonu. Držitel zlaté a stříbrné olympijské medaile z cross country vyhrál národní šampionát na dlouhé trati počtvrté v kariéře a po deseti letech od předchozího titulu.

Jaroslav Kulhavý v akci

Sedmatřicetiletý Kulhavý svedl na trati 90 km s převýšením 3000 metrů souboj o vítězství s favorizovaným Martinem Stoškem. Bronzového medailistu z loňského mistrovství Evropy setřásl v závěrečném sjezdu a porazil ho o 17 sekund. Třetí dojel do cíle s odstupem 5:23 minuty Kulhavého kolega z týmu Česká spořitelna accolade Marek Rauchfuss.

Sedmé místo se ztrátou 16:53 minuty obsadil bývalý elitní silniční profesionál Petr Vakoč, jenž na horská kola přesedlal po loňské sezoně.

Ženský mistrovský závod na 81 km vyhrála Milena Kalašová o téměř čtvrt hodiny před loňskou šampionkou z Harrachova Adélou Holubovou.