Britský cyklista Hayter nebude kvůli koronaviru pokračovat na Vueltě

Britský cyklista Ethan Hayter z týmu Ineos Grenadiers nenastoupí po pozitivním testu na koronavirus do dnešní 10. etapy Vuelty, jíž bude časovka na 31,1 km. Kvůli covidu-19 muselo z poslední letošní Grand Tour odstoupit už patnáct jezdců včetně Čecha Jana Hirta.

Brit Ethan Hayter při Vueltě.

Třiadvacetiletý Hayter je úřadujícím dvojnásobným časovkářským mistrem Británie, byl tedy v dnešní jízdě proti času adeptem na čelní umístění. Letošní vítěz etapového závodu Kolem Polska dojel minulý týden sedmý v kopcovité 4. etapě Vuelty a posunul se na průběžnou třetí pozici, v době odstoupení byl na 79. místě.

Vedle Haytera museli před dnešní časovkou závod nově opustit ještě Australan Harry Sweeny z Lotto-Soudal a Španěl José Herrada z Cofidisu. Pro Hirta 77. ročník Vuelty skončil před startem čtvrteční 6. etapy.