Časovku na Paříž-Nice ovládl Belgičan Van Aert a vede

Časovku na cyklistickém závodu Paříž-Nice ovládl Belgičan Wout van Aert a po čtvrté etapě oblékl žlutý dres lídra. Za Van Aertem dnes dojeli jeho kolegové ze stáje Jumbo-Visma Slovinec Primož Roglič a Australan Rohan Dennis. Zdeněk Štybar ztratil na vítěze téměř dvě minuty a v průběžném pořadí klesl ze sedmého na 25. místo.

Wout van Aert se raduje z vítězství

Van Aert zvládl trať dlouhou 13,4 kilometru v čase 16:20 a olympijského vítěze v časovce z Tokia Rogliče porazil o dvě sekundy. Další skvělý časovkář Dennis za Van Aertem zaostal o další čtyři sekundy.

V průběžném pořadí vede Van Aert o deset sekund před Rogličem. Dosavadní lídr Francouz Christophe Laporte dnes dojel jedenáctý a celkově je třetí. Na startu už nebyl vítěz posledních dvou ročníků Němec Maximilian Schachmann, který odstoupil kvůli zdravotním problémům.

Ve čtvrtek čeká závodníky středně horská etapa o délce 189 km.