Černý přišel ve Švýcarsku o žlutý dres, je druhý

Cyklista Josef Černý přišel v první etapě závodu Kolem Romandie o žlutý dres vedoucího jezdce, který vybojoval v úterním prologu. Středeční téměř 171 kilometrů dlouhou etapu vyhrál jeho kolega ze stáje Soudal-Quick Step Brit Ethan Vernon a odsunul českého závodníka na druhé místo celkového pořadí. Oba mají shodný čas.

Vítězné gesto Ethana Vernona v cíli první etapy závodu Kolem Romandie.

Dvaadvacetiletý Vernon si dospurtoval pro druhé vítězství ve WorldTour po loňském úspěchu v páté etapě Kolem Katalánska. Za ním dojeli Belgičané Thibau Nys a Milan Menten.

Díky desetisekundové bonifikaci Vernon předstihl v čele průběžné klasifikace Černého, který obsadil 78. místo ve stejném čase.

Peloton dnes opustili nemocný Brit Simon Yates a Kazach Alexej Lucenko, který měl pozitivní test na covid-19. V závodě nepokračují ani britský spurtér Mark Cavendish a Portugalec Rui Costa, který v minulosti vybojoval v závodě čtyřikrát celkové stupně vítězů.

Kolem Romandie (WorldTour) - 1. etapa (170,9 km)