Český pohár v cyklokrosu vyhráli Vaníček a šestnáctiletá Douděrová

Český pohár v cyklokrosu Toi Toi Cup vyhráli Šimon Vaníček a šestnáctiletá Kateřina Douděrová. Oba v dnešním závěrečném závodu seriálu v Rýmařově využili absence průběžných lídrů.

Šimon Vaníček na archivním snímku

V mužské kategorii dal šanci soupeřům Adam Ťoupalík, jenž odcestoval se svým týmem Elkov Kasper na soustředění do Španělska před silniční sezonou. Vítězi předchozího závodu v Kolíně Vaníčkovi z ČEZ Tábor stačila k posunu na celkové první místo dnešní čtvrtá pozice. V bahně a na sněhu vyhrál Polák Marek Konwa před Jakubem Římanem, jenž byl druhý i celkově.

Juniorka Douděrová z týmu Jaroslava Kulhavého sice byla v sezoně nejlépe sedmá, ale profitovala z toho, že jako jediná z osmi nejlepších cyklokrosařek celkového pořadí absolvovala všech sedm závodů seriálu.

O celkové vítězství přišla obhájkyně prvenství a mistryně republiky Kristýna Zemanová, jež byla v úvodních pěti závodech dvakrát první a třikrát druhá, minulý týden v Kolíně ani dnes v Rýmařově ale nestartovala. Závěrečný závod vyhrála devětatřicetiletá Pavla Havlíková.

Vrcholem domácí cyklokrosové sezony bude 15. ledna mistrovství republiky v Mladé Boleslavi.