Český talent Bažant zazářil mezi juniory na Světovém poháru

Talentovaný cyklokrosař Kryštof Bažant sahal týden po druhém místu v Namuru v dnešním závodu Světového poháru v Antverpách v juniorské kategorii po dalších stupních vítězů. Nakonec skončil šestnáctiletý český cyklista čtvrtý. Amálie Gottwaldová byla mezi juniorkami osmá.

Ilustrační foto

Závod juniorů vyhrál stejně jako v Namuru Francouz Aubin Sparfel, na něhož tehdy Bažant ztratil čtyři sekundy. Dnes český cyklokrosař dojel za vítězem s odstupem 34 sekund, za bronzovým Keijem Solenem z Nizozemska zaostal tři sekundy.

Vítězně se vrátila do Světového poháru mistryně světa Fem van Empelová, jež dosud absolvovala jen úvodní dva závody seriálu v říjnu. Jednadvacetiletá Nizozemka dnes proměnila i třetí start v SP ve výhru, pro niž si dojela s náskokem 18 sekund před krajankou Lucindou Brandovou. Van Empelová vyhrála v tomto ročníku celkově jedenáctý závod a spolu s minulým ročníkem už šestnáctý za sebou.

Třetí místo obsadila Puck Pieterseová a čtvrtá byla další Nizozemka Ceylin del Carmen Alvaradová. Vedoucí žena SP se poprvé v tomto ročníku nevešla na stupně vítězů.

Na startu nakonec chyběly původně přihlášená mistryně republiky Kristýna Zemanová i její kolegyně z týmu Brilon Kateřina Hladíková. Jediná Češka v závodě Julia Kopecky obsadila 24. pozici.

Mužský závod, v němž se poprvé v sezoně střetnou mistři světa Mathieu van der Poel, Wout van Aert a Tom Pidcock, má start v 15:10.