Cink se vrátil do SP bikerů 38. místem v Andoře, opět vyhrál Braidot

Nejlepší český biker Ondřej Cink obsadil při návratu do Světového poháru v cross country 38. místo ve Vallnordu. Stejně jako před týdnem v Lenzerheide zvítězil Ital Luca Braidot.

Ondřej Cink na archivním snímku při SP v Snowshoe.

Cink ve Švýcarsku nestartoval kvůli viróze, kterou chytnul na soustředění v Livignu. Ve vysoké nadmořské výšce v Andoře chtěl navázat na úspěšná vystoupení z minulých let - dvakrát tam byl v SP na stupních vítězů a v roce 2015 tam vybojoval bronz na mistrovství světa. Nakonec ale třetí muž loňského pořadí seriálu skončil v závěru čtvrté desítky s odstupem 5:33 minuty na vítěze.

"Bojoval jsem. Nestačilo to. Jsem zklamaný. Mé tělo ještě zjevně nefunguje na sto procent. Příští zastávka mistrovství republiky ve Stupně," napsal na sociálních sítích Cink, jenž bude příští víkend na Rokycansku útočit na svůj šestý mistrovský titul.

Braidot si minulou neděli v Lenzerheide dojel v 31 letech pro premiérový pohárový triumf a hned po týdnu přidal další. V závěrečném kole vytěžil z technických problémů dosud vedoucího Vlada Dascalua z Rumunska, jenž byl nakonec čtvrtý, a zvítězil o 10 sekund před Španělem Davidem Valerem. Třetí dojel s odstupem 27 sekund lídr průběžného pořadí Nino Schurter ze Švýcarska.

Závod žen vyhrála s téměř minutovým náskokem Nizozemka Anne Terpstraová, nejlepší Češka Jana Czeczinkarová byla sedmatřicátá.

Světový pohár pokračuje na přelomu července a srpna dvěma závody v zámoří. Nejprve se pojede v americkém Snowshoe a týden nato v kanadském Mont-St-Anne.