Cyklista Gesink míří po triumfu v horách k vítězství v Kalifornii

Mount Baldy

Před poslední etapou cyklistického závodu Kolem Kalifornie se dostal do vedení Nizozemec Robert Gesink. Jezdec týmu Rabobank vyhrál sobotní náročnou sedmou etapu s těžkými stoupáními a vysvlékl ze žlutého trikotu lídra Američana Davea Zabriskieho. Ten na něj před dnešním krátkým, zhruba sedmdesátikilometrovým finále s cílem v Los Angeles ztrácí 46 sekund.

Nizozemský cyklista Robert Gesink.

Pětadvacetiletý Gesink už v Kalifornii vyhrál jednu etapu v roce 2008, teď ale míří k celkovému vítězství. "Jsem zpátky," radoval se jezdec, který si vloni na podzim zlomil při pádu v tréninku nohu a přišel mimo jiné o mistrovství světa. "Mám za sebou těžké období, navíc mi před více než rokem zemřel otec a já se sám cítil mrtvý. Emocionálně to byl složitý rok a to, že jsem teď zase zpět a na takovéhle úrovni, je neuvěřitelné," radoval se nizozemský cyklista.

Z popředí výsledkové listiny definitivně vypadl král spurtérů z předchozích etap Peter Sagan. Slovenský cyklista, který triumfoval ve čtyřech dojezdech, nabral na 126 km dlouhé trase z Ontaria na Mount Baldy více než pětadvacetiminutovou ztrátu a propadl se do páté desítky pořadí. Čech František Raboň načíná ve výsledkové listině druhou stovku.