Hlavní obsah

Cyklista Hirt odstoupil z Vuelty

25. 8. 2022 12:44

Nákaza koronavirem mu neumožnila pokračovat. Český cyklista Jan Hirt odstoupil před startem čtvrteční 6. etapy z Vuelty. Šestý muž z letošního Gira d'Italia byl v průběžném pořadí s velkou ztrátou na 167. místě.

Foto: Stanislav Heloňa, ČTK

Český závodník Jan Hirt na archivním snímkuFoto: Stanislav Heloňa, ČTK

Článek

O pozitivním testu na koronavirus jednatřicetiletého Hirta informoval jeho tým Intermarché-Wanty-Gobert na sociálních sítích. "Pozorně jsme poslední dny Jana Hirta sledovali a dnešní ranní test ukázal přítomnost covidu-19. Jan má mírné příznaky a okamžitě byl izolován od zbytku skupiny," uvedl týmový lékař Ruben De Gent.

Hirt na rozdíl od květnového Gira nepočítal s tím, že by na Vueltě bojoval o umístění mezi nejlepšími v celkovém pořadí, ale spíše se chtěl pokusit o úspěchy v etapách. Aktuálně nejúspěšnější český jezdec každý den na špici závodu ztrácel a ve středu dojel do Bilbaa dokonce na posledním 179. místě. Za lídrem Rudym Molardem měl v průběžném pořadí odstup 36:16 minuty.

"Brzy se zase uvidíme na silnici, Jane," napsal na twitteru jeho tým, v němž po sezoně končí. Od nového ročníku bude Hirt jezdit za jinou belgickou stáj Quick-Step Alpha Vinyl.

Před Hirtem už musel ve středu odstoupit ze závodu kvůli koronaviru Nizozemec Daan Hoole z týmu Trek-Segafredo. Jednalo se o první případ covidu-19 v průběhu 77. ročníku Vuelty. Před startem v Utrechtu se objevila nákaza u dvou cyklistů druhodivizní stáje Burgos-BH.

Z dvojice českých jezdců tak na Vueltě pokračuje už jen debutant na Grand Tour Vojtěch Řepa, jenž měl v úterý pád ve sjezdu. Celkově byl před startem dnešní etapy klasifikován na 106. příčce.

Reklama