Cyklista Mathias Vacek byl čtvrtý v druhé etapě Závodu míru do 23 let

Český cyklista Mathias Vacek obsadil ve druhé etapě Závod míru do 23 let čtvrté místo a posunul se na třetí místo průběžného pořadí. O žlutý trikot lídra přišel jeho krajan Pavel Bittner.

Mathias Vacek v barvách české reprezentace.

Vacek po 135 km dlouhé trase z Bruntálu do Dlouhých strání dojel do cíle se ztrátou čtyř sekund na Lennerta van Eetvelta z Belgie, který ve spurtu porazil Alejandra Franca ze Španělska a Rudyho Portera z Austrálie.

Do čela se posunul Van Eetvelt s náskokem 13 sekund před Porterem. Vítěz čtvrtečního prologu Vacek na lídra ztrácí 14 sekund.

"Dneska to byla řežba," řekl v tiskové zprávě Mathias Vacek, kterému v závěrečném stoupání pomohl udržet se v čele bratr Karel. "Brácha mě tam dotáhl, ale na konci už mě braly křeče a už jsem na to neměl. Tohle stoupání je extrém," dodal.

Bittner dojel do cíle na Dlouhých stráních, kam dnes peloton zavítal hned dvakrát, na 49. místě se ztrátou jedenácti minut. Na stejnou příčku se z první pozice propadl i v průběžné klasifikaci.