Cyklista Vacek skončil čtvrtý v etapovém závodě Kolem Norska

Český cyklista Mathias Vacek skončil čtvrtý v etapovém závodě Kolem Norska. Jezdec stáje Lidl-Trek se prosadil především v úvodních dvou etapách s vrchařskými dojezdy, v niž obsadil páté a čtvrté místo. V celkovém pořadí zaostal za Axelem Laurancem z Francie o 21 sekund.

Český cyklistka Mathias Vacek. Ilustrační foto.

Ve spurterských dojezdech v Norsku zářil další český jezdec Pavel Bittner. V sobotní třetí etapě vybojoval sprinter týmu dsm-firmenich PostNL druhé místo, v dnešní závěrečné skončil těsně pod stupni vítězů.

První start po zranění z těžkého pádu v klasice Napříč Flandry z konce března absolvoval v Norsku Wout van Aert. Úřadující vicemistr světa už se zotavil ze zlomeniny klíční a hrudní kosti i několika žeber a pohmoždění plic. Ve spurterských dojezdech si připsal v sobotu čtvrté místo a dnes závod uzavřel na třetí příčce před Bittnerem. V celkovém hodnocení ztratil na 66. místě na vítěze 13:30 minuty.