Cyklistický šampion Evenepoel porazil Rogliče v dojezdu na La Molinu

Mistr světa Remco Evenepoel porazil v dojezdu třetí etapy Kolem Katalánska do lyžařského střediska La Molina Primože Rogliče a dosáhl se na něj v průběžném pořadí. Oba mají shodný čas. Ze zbývajících čtyř dnů závodu bude pro belgického i slovinského favorita klíčová páteční další horská etapa.

Mistr světa Remco Evenepoel

Evenepoel těsně prohrál s Rogličem v úvodní etapě, oba pak v úterý nestačili ve finiši na Itala Giulia Cicconeho. Dnes belgický šampion nadělil Rogličovi dvě sekundy a díky bonusům smazal jeho náskok šesti vteřin v čele. Od pelotonu se utrhli čtyři a půl kilometru před cílem.

"Věřil jsem si. Měl jsem velmi dobré nohy, každý den mám pocit, že jsem na tom líp a líp. Nechtěl jsem udělat chybu a spurtovat zezadu jako v první etapě. V pátek očekávám další velkou bitvu," řekl Evenepoel v televizním rozhovoru.

Český cyklista Jan Hirt dojel do cíle 180 kilometrů dlouhé etapy se ztrátou 7:06 minuty na vítěze na 36. místě, celkově je padesátý.