Do čela Dauphiné se dostal po časovce Yates, vyhrál Van Aert

Roanne

Novým lídrem závodu Critérium du Dauphiné je britský cyklista Adam Yates. Člen týmu Mitchelton-Scott se dostal do čela průběžného pořadí díky šestému místu ve čtvrté etapě, jíž byla časovka na 26,1 km v Roanne.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Novým lídrem závodu Critérium du Dauphiné je britský cyklista Adam Yates.Video: sntv

Časovku nečekaně jednoznačně vyhrál trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout Van Aert, jenž si tak vynahradil prohraný spurt o vítězství v úterní třetí etapě. Čtyřiadvacetiletý Belgičan na kopcovité trati porazil o 31 sekund Američana Tejaye van Garderena. Třetí skončil s odstupem 47 sekund vicemistr světa Tom Dumoulin z Nizozemska, který se zotavuje ze zranění kolena ze 4. etapy Gira d'Italia.

Yates na šesté pozici ztratil 53 sekund a v čele vystřídal Belgičana Dylana Teunse. Celkové pořadí ale zůstává hodně otevřené, neboť Teuns zaostává jen čtyři sekundy, Van Garderen šest a čtvrtý Jakob Fuglsang z Dánska sedm sekund.

Z dvojice českých cyklistů se více vydařila časovka 63. Zdeňku Štybarovi, v průběžném hodnocení je na tom zase lépe 45. Petr Vakoč.

Dnešní dění na Critériu du Dauphiné bylo zastíněno vážným zraněním Chrise Frooma. Britský cyklista měl těžký pád při obhlídce trasy časovky a přijde o start na Tour de France, kde chtěl usilovat o páté vítězství.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 4. etapa (časovka na 26,1 km):
1. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma) 33:38