Juniorka Kopecky byla v silničním závodě na MS v cyklistice sedmá

Česká reprezentantka Julia Kopecky obsadila na mistrovství světa v silniční cyklistice ve Wollongongu v závodě juniorek s hromadným startem sedmé místo. Vyhrála Britka Zoe Bäckstedtová, která v Austrálii ovládla už i časovku.

Ilustrační foto - závody v silniční cyklistice v australském Wollongongu.

Osmnáctiletá Kopecky se postarala již o páté umístění českých barev v první desítce. Do cíle přijela ve skupince, jež měla manko pouze 14 sekund na stupně vítězů. Čtvrtá juniorka úterní časovky Eliška Kvasničková obsadila 29. místo.

Bäckstedtová po přesvědčivém triumfu v souboji s chronometrem dovršila vítězný double po dalším vynikajícím výkonu, když na druhou Francouzku Eglantine Rayerovou a třetí Nizozemku Nienke Vinkeovou najela během 67,2 kilometru dlouhého závodu přes dvě minuty.

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve Wollongongu (Austrálie) - závod s hromadným startem