Kwiatkowski uhájil triumf v závodu Kolem Polska, Schlegel spadl

Bukowina Tatrzaňska

Cyklistický závod Kolem Polska vyhrál domácí jezdec Michal Kwiatkowski před Britem Simonem Yatesem, který zvítězil v závěrečné sedmé etapě. Po pádu nedokončil poslední etapu český cyklista Michal Schlegel, který si podle svého týmu CCC Sprandi Polkowice poranil klíční kost.

Polák Michal Kwiatkowski (vlevo) při závěru nedávné Tour de France po boku britského vítěze Gerainta Thomase a Španěla Jonathana Castrovieja.

Roman Kreuziger, který pomáhal kolegovi ze stáje Mitchelton-Scott Yatesovi, dnes dojel na 75. místě se ztrátou přes 12 minut. Celkově obsadil 67. příčku.

Yates před závěrečnou etapou v polské části Tater ztrácel na devátém místě na Kwiatkowského 39 sekund, ale svým únikem jeho žlutý dres během dne ohrožoval. Mistr světa z roku 2014 ale stíhací jízdou v závěru manko téměř zlikvidoval. Cílem projel šestý 14 sekund po Yatesovi a stal se prvním polským vítězem závodu po čtyřech letech.