Martínez porazil ve spurtu o galusku Alaphilippa, v Baskicku dál vede Roglič

Kolumbijský cyklista Daniel Martínez porazil ve spurtu hlavní skupiny o šířku galusky mistra světa Juliana Alaphilippea a vyhrál čtvrteční čtvrtou etapu závodu Kolem Baskicka. V průběžném vedení zůstal čtvrtý Primož Roglič.

Ilustrační foto

Úřadující dvojnásobný světový šampion Alaphilippe zvítězil v Baskicku v úterní druhé etapě a poté skončil dvakrát těsně druhý. Po 185,6 km ve spurtu ve městě Zamudio dnes francouzský cyklista "hodil" kolo do cíle, ale ve fotofiniši se ze svého prvního triumfu od Tour de France 2020 radoval Martínez.

Třetí dojel Ital Diego Ulissi před Rogličem, jemuž tak těsně unikla bonifikace za umístění mezi nejlepšími třemi v etapě. Slovinský obhájce prvenství má v čele pořadí před Belgičanem Remcem Evenepoelem pětisekundový náskok, který získal vítězstvím v zahajovací časovce. Martínez se posunul na třetí pozici s odstupem 11 sekund.

Do konce 61. ročníku závodu Kolem Baskicka zbývají ještě dvě etapy.

Kolem Baskicka (WorldTour) - 4. etapa (185,6 km)