Na Vueltě vyhrál ve spurtu Groves, lídr Evenepoel ztratil zraněného Alaphilippea

Středeční jedenáctou etapu Vuelty vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Kaden Groves. Remco Evenepoel dojel v pelotonu a jeho červený dres nebyl v ohrožení, belgický lídr závodu ale přišel o důležitého pomocníka Juliana Alaphilippea, který etapu nedokončil se zraněným ramenem po pádu.

Triumfální gesto Kadena Grovese v cíli jedenácté etapy Vuelty.

Třiadvacetiletý debutant na Vueltě Groves byl po 191 km nejrychlejší ve spurtu v přímořském andaluském středisku Cabo de Gata. Vítězstvím v třetím hromadném dojezdu 77. ročníku závodu pomohl zlepšit náladu v týmu BikeExchange-Jayco, jenž před startem etapy přišel kvůli koronaviru o pátého muže průběžného pořadí Simona Yatese.

Důležitého člena ztratila také stáj Quick-Step Alpha Vinyl průběžného lídra Evenepoela. Úřadující dvojnásobný mistr světa Alaphilippe upadl zhruba 64 kilometrů před cílem a podle všeho si poranil pravé rameno. Závod pro něj se zafixovanou paží skončil transportem v sanitce. Ohrožena je tak Francouzova obhajoba duhového trikotu na mistrovství světa v Austrálii, které se pojede za necelý měsíc.

Julian Alaphilippe si při pádu v jedenácté etapě poranil rameno a musel z Vuelty odstoupit.

V rovinaté etapě byl vidět český debutant na Grand Tour Vojtěch Řepa, jenž strávil zhruba 140 kilometrů v úniku. Vyrazil do něj krátce po startu se Španělem Joanem Bouem a Nizozemcem Jetsem Boolem. Zhruba ve stejné fázi etapy jako Alaphilippe měl Řepa v levotočivé zatáčce pád, ale na rozdíl od Francouze neutrpěl vážnější zranění a brzy se dotáhl ke kolegům v úniku.

Trojice uprchlíků už ale o moc déle v čele nevydržela. Asi 52 km před cílem v protivětru se vydal sám dopředu Bol a unavené Řepu s Bouem krátce poté pohltil peloton, zhruba 26 km před páskou skončil i útok Nizozemce.

Do cíle Řepa dojel na 125. místě ve skupině se ztrátou 1:07 minuty na vítěze a celkově mu patří 85. pozice. Evenepoel vede po triumfu v úterní časovce o 2:41 minuty před vítězem předchozích tří ročníků Primožem Rogličem ze Slovinska.

Vuelta - 11. etapa (Alhama de Murcia - Cabo de Gata, 191,2 km)